Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'' Cannes'a davet edildi

Giriş Tarihi: 10.3.2016 16:35 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 16:38
'Gabra' Cannes'a davet edildi

Suriye'deki savaşta tüm ailesini kaybeden ve Türkiye'ye sığınan bir kızın hayat mücadelesini konu alan "", 'nin "" bölümünde gösterilecek

Yönetmenliği Hakkı Görgülü'nün üstlendiği, Türkiye'ye sığınan Suriyeli kızın hayat mücadelesini anlatan "", Cannes Film Festivali'nin kısa film bölümünde gösterilmek üzere ""a davet edildi.

Suriye'deki savaşta tüm ailesini kaybeden ve Türkiye'ye sığınan bir kızın hayat mücadelesini anlatan, 2015 yılında "Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" yarışmasında senaryo birinciliği ödülü alan "Gabra", 'nin binlerce kısa filmin başvurduğu "Cannes Short Film Corner" bölümünde gösterilecek.

Film hakkında

Senaryosunu Batuhan Arıcıoğlu'nun yazdığı film, Suriye'deki savaşta bütün ailesini kaybeden "Gabra"nın, Türkiye'ye sığınarak verdiği hayat mücadelesini konu alıyor. Bir mezar bekçisi olan İsmail'in, Azerbaycanlı sufi Yahya Şirvani'nin öğretisiyle hayatında düstur edindiği iyiliği ve sevgiyi aktarması Gabra'yı hayata tutunduruyor.

Yapımcılığını ve proje koordinatörlüğünü Eda Sürmeli'nin üstlendiği filmde İsmail karekterini Bülent Ergün, Gabra'yı ise Tutku Karaca canlandırıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gabra' Cannes'a davet edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz