Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için haraket edin!

Giriş Tarihi: 7.4.2016 16:10 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 16:11
Kanser için haraket edin!

li Hastaya Nasıl Destek Olurum? adlı sosyal sorumluluk projesi toplumsal farkındalığı bir adım öne taşıyor.

Onkoloji alanında ileri teknolojiyle gerçekleştirdiği tanı / tedavi tekniklerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de adından söz ettiren Neolife Tıp , yeni bir projeye imza atıyor. 'li Hastaya Nasıl Destek Olurum?' başlıklı sosyal sorumluluk projesi ile kanser konusunda farkındalık yaratmanın bir adım ilerisine geçerek hasta yakınlarına ve topluma çözümler sunuyor.

Proje kapsamında 9 Nisan Kanser Haftası / Haftası'nda sürpriz bir performans gerçekleştirilecek. Kanserle Dans Derneği, Siemens ve Varinak Onkoloji desteğinde gerçekleştirilecek etkinlikte, İstinye Park AVM'de saat 15:00'te aralarında dans terapisi almış kanser hastalarının da bulunduğu 300 kişi, dans ederek 'Sağlık için... Destek için... Hareket edin' mesajı verecek. Koreografisi Tork Dance kurucusu dansçı Tan Temel tarafından hazırlanan ve dünyada çok sayıda örneği olan flashmob, o an alışveriş merkezinde bulunanlar için sürprizli bir deneyim olacak..

Yaklaşık 10 dakika sürmesi planlanan flashmob için aylardır devam eden çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda kanserli hastalar, Neolife Tıp Merkezi Psiko Onkologu Elçin Biçer ve Fulya Kurter yönetiminde dans terapilerine katıldı. Projeye özel bir şarkı ve koreografi hazırlandı. Destekçi kurumların personelleriyle yapılan provaların ardından 9 Nisan için heyecanlı bekleyiş başladı.

300 kişilik dev bir kadro ile gerçekleştirilecek projede temel amacın 'kanserle mücadele eden hastalara nasıl destek olunabileceği konusunda çözümler sunmak olduğunu vurgulayan Elçin Biçer; "Bu projemiz ile topluma kanserli hastanın duygu durumuna eşlik edilmesinin hastaya ciddi bir fayda sağladığını aktarmayı amaçlıyoruz. Hastanın yaşadığı tüm fiziksel tedavi süreçlerinde de yanında olmak kadar ruhsal yaşantısında da birlikte hareketin tedavinin en önemli parçalarından biri olduğunu anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Neolife Tıp Merkezi Başhekimi Nesrin Aslan da bugüne kadar hastalar için yaptıkları onlarca sosyal ve kültürel projenin onların hayatlarına yeni bir pencere açtığını görmekten mutlu olduklarını belirtti. Aslan; son üç yıldır devam eden tiyatro gösterilerinin ardından bu yıl da dans performansıyla sanatın iyileştirici gücünü vurgulamak istediklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanser için haraket edin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz