Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 7.4.2016 16:28
'Mezun Vermeyen Mektep: Abdurrahman Şen'

Kültür sanat gazeteciliğinin duayenlerinden Abdurrahman Şen’in kültür insanlığı ve gazeteciliğe başladığı o günden bugüne , Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen panelde konuşuldu.

Ülkemizde kültür sanat gazeteciliğinin duayenlerinden gazeteci, yazar, edebiyatçı, kültür-sanat ve fikir adamı Abdurrahman Şen'in basın hayatının 40. yılı olması nedeni ile hazırlanan "" isimli kitapta yer alan bilgilerin değerlendirildiği bir panel düzenlendi.

Akademik anlamda "Mezun Vermeyen Mektep: Abdurrahman Şen" adı ile düzenlenen panel YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kültür ve Kongre Salonu'nda gerçekleşti. Panelde kitapta aktarılan yazılar kaynak alınarak Abdurrahman Şen'in hayatı ve meslek kariyeri anlatıldı. Panelde, Abdurrahman Şen ve onun gazeteciliğe başladığı dönemdeki 'nin siyasal ve sosyal fonu hakkındaki düşünceler dile getirildi.

Panelde, konuşmacılar Şen'in yakınlarının kitapta kaleme aldıkları satırlardaki Şen'le ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşırken diğer yandan aynı kulvarda kendi yaşadıkları mücadeleleri de anlattı. Kitapta bu anlamda ülkemizdeki kültür-sanat gazeteciliği, dergicilik, kurumsal düzeyde faaliyetler ve öz değerlerin ön plana çıkartılması gibi kavramlarına bakış açılarının değerlendirildiği belirtildi. Yayında, 'nin yakın geçmişiyle ilgili hafızaları tazeleyecek nitelikte notlar düşüldüğü aktarılarak siyasal bakışın kültür-sanat hayatına yansımaları açısından tarihe yolculuk yapıldığı dile geldi.

YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kültür ve Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen ve üniversite öğrencilerin de izleyici olarak katıldığı program, Abdurrahman Şen'in hayatından kesitler sunan belgesel gösterimi ile başladı. Program, bağlama ustası Türk halk müziği sanatçısı Muzaffer Özdemir'in verdiği konser ile son buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mezun Vermeyen Mektep: Abdurrahman Şen'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz