Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıl 1917... Yer Kudüs...

Giriş Tarihi: 8.4.2016 22:18
Yıl 1917... Yer Kudüs...

1. Savaşı'nın ağır yükünü omuzlarında taşıyan bir şehir Kudüs... Ve onun hikayesini anlatan küçük bir çocuk ... Esen Cengiz'in yeni romanı okurun bir dönemin havasını her yönüyle solumasını sağlıyor.

Yıl 1917... Birinci Savaşı insanlık için büyük yıkımlar getirmeye devam etmektedir. Savaşın ağır sonuçlarıyla her geçen gün daha fazla yüzleşmek zorundan kalan Osmanlı Devleti, Gazze ve Filistin cephelerinde şiddetli çarpışmalar sonucu ağır kayıplar vermekte, savunma hatları gitgide gerilemektedir.

Kudüs de kuşatılmıştır artık. Çokdinli ve çokuluslu bir kentin birbiriyle uyum içinde yaşayan halkları sadece savaşın günlük hayatı çekilmez kılan zorluklarıyla değil, çocukları bile birbirine düşman yapan zalimliğiyle de yüzleşeceklerdir. Kuşatma daraldıkça dostluklar sınanacak, ihanetler gün yüzüne çıkacaktır.

Kudüs'ün Güvercinleri, Kudüs Mevki Komutanı Ferik İsmail Sururi Paşa'nın küçük oğlu 'ın gözünden, bu kuşatmanın öngünlerini tüm canlılığıyla anlatan; aynı zamanda Yaver Halit, Taşlar Meclisi çocukları, Karnik, Mahmure Hanım, sorguçlu sarı güvercin Sultan ve daha birçok karakteriyle okurun bir dönemin havasını her yönüyle solumasını sağlayan bir roman.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıl 1917... Yer Kudüs...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz