Türkiye'nin en iyi haber sitesi

önemli bir kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak: şöleni başlıyor

Giriş Tarihi: 27.4.2016 11:19
Trabzon önemli bir kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak: Kitap şöleni başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3.’üncüsünü düzenleyeceği ‘Trabzon Günleri’ etkinliği 29 Nisan‘da başlayacak. 8 Mayıs’a kadar sürecek etkinliğe, 80 yazar ve 100 yayınevinin katılması bekleniyor.

Yerel ve ulusal bazda tanınmış pek çok yazarın söyleşi ve imza programlarının yapılacağı fuarı Hamamizade Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 29 Nisan Cuma günü saat 14.00'de yapılacak açılışla başlayacak olan Kitap Günleri etkinliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,

"Tarih, uygarlık, kültür ve sanat kenti Trabzon önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Kitap fuarı ile büyük bir kültür şöleni yaşayacağız" dedi. Fuarda yazarların okuyucuları ile buluşacağını da ifade eden Gümrükçüoğlu, Bosna ve Azerbaycan'dan da edebiyatçıların katılacağını söyledi. Kitap fuarında indimler olacağını da kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Yayınevlerini ve yazarları halk ile buluşturmayı önemsedik. Bu noktada imkanları kendilerine tahsis etmeye gayret ettik. Her hangi bir ücret talep etmedik" diyerek açıklamalarını noktaladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon önemli bir kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak: Kitap şöleni başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz