Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olağanüstü çizgiler de buluştu

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Olağanüstü çizgiler festivalde buluştu
Yaratıcı etkinlik ajansı dsm group'un Saint Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ve 'da bulunan All Saints Kilisesi'nde düzenlediği Comics & Art (İCAF) çizgi roman ve çizgiye dair tüm görsel sanatları bir araya getirdi. dsm group kurucusu Alper Sesli çizgi roman ve resim sanatını kent kültürüyle buluşturduklarını, katılımdan da oldukça memnun olduklarını söyledi.

HER YIL YAPILACAK
"İCAF, kendi alanında Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir şehir festivali. Bu alanda bir boşluğu doldurduk. Dünyanın en iyi karikatüristleri ve çizerleri bizde ama bugüne kadar bu sanat dalıyla ilgili bir festival düzenlenmemiş" diyen Sesli, hedeflerinin bu festivali sürdürülebilir bir hale getirmek olduğunu söyledi. Sesli, bunun için de görüşmelere şimdiden başladıklarının altını çizdi.

ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ
Festivale kırtasiye ürünleriyle destek veren edding firmasının Pazarlama Müdürü Çiğdem Kocaman, özellikle çocukların çizim sanatına olan ilgilerinin artması ve toplumda her konuda farkındalığın oluşması için bu tip festivallerin çok önemli olduğunu kaydetti. Festivali ziyaret edenler origami ve ip sanatı ile defter yapım teknikleri gibi etkinliklerin yanı sıra usta sanatçıların söyleşilerine de katılma imkânı buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olağanüstü çizgiler festivalde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz