X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüz Yüze 100 Yüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüz Yüze 100 Yüz

  • Giriş Tarihi: 30.1.2013 10:29 Güncelleme Tarihi: 30.1.2013 10:30

Gençlerin sivil toplum kuruluşu Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), her biri kendi alanında sıra dışı başarılara imza atmış olan kişileri Toplum Gönüllüsü gençlerle yaptıkları söyleşilerle YÜZ YÜZE 100 YÜZ adlı kitapta bir araya getirdi..

Kitapta yer alan isimler, farklı alanlarda, toplumsal barışa katkı sağlayan ve farklılıklara saygıyı ilke edinen Toplum Gönüllülerinin ulaşabildiği kişilerden oluştu.

Eğitim, girişimcilik, medya, sanat, spor gibi alanlarda fark yaratan isimleri Toplum Gönüllüsü gençlerle buluşturan YÜZ YÜZE 100 YÜZ, içerdiği deneyim ve fikirler aracılığıyla günümüz gençliğine mesaj ulaştırmayı amaçlıyor. TOG, eleştirdiklerini değiştirebilmek için üreten, önyargılardan arınmaktan vazgeçmeyen, değişimle güçlenen gençlerin vakfı olarak 10. yılında yayımladığı bu kitapta toplumda barışı isteyen, yenilikçi, farklı olana saygı duyan kişilerle okura sesleniyor.

Arzu Kaprol, Aynur Doğan, Berkun Oya, Cem Mansur, Erdil Yaşaroğlu, Gülse Birsel, Hasan Saltık, İshak Alaton, Ömer Madra, Şafak Pavey, Yaşar Kemal, Yavuz Turgul, Yeşim Ustaoğlu gibi iş, spor, medya, akademi ve kültür-sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren kitaptaki söyleşileri yapan Toplum Gönüllüleri ile konuklarının eşleştirilme süreci de TOG ruhuna uygun şekilde yapıldı. Bir mimarlık öğrencisinin uluslararası ödüller almış bir ustasıyla, bir kitap kurdunun hayran olduğu bir yazarla, genç bir gönüllünün TOG'un kuruluş yıllarında etkin görev yapmış, başarılı bir yöneticiyle karşı karşıya gelmesi de on yıllık yolculuğun güzel yansımaları...

Editörlüğünü İzzeddin Çalışlar'ın gerçekleştirdiği kitabın yayın kurulunda TOG eşbaşkanı Mehru Aygül, TOG mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyesi Tuğba Jabban, TOG mütevelli heyeti üyesi Suzan Bayazıt, TOG genel müdürü Yörük Kurtaran ve Kaynak Geliştirme ve İletişim Departmanı yöneticisi Betül Selcen Özer de görev aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.