X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bursa'da kitap fuarı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bursa'da kitap fuarı başlıyor

  • Giriş Tarihi: 8.3.2013 15:19

Yazarlar ile okuyucuları buluşturan Bursa Kitap Fuarı, kapılarını 11. kez yarın açıyor. Fuar ile eş zamanlı olarak Bursa 9. Eğitim Fuarı da alanında söz sahibi firmaları ilgililerle buluşturacak.

Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi (TÜYAP) tarafından 9 - 17 Mart tarihleri arasında Bursa 11. Kitap Fuarı, 12 - 17 Mart tarihleri arasında da Bursa 9. Eğitim Fuarı düzenlenecek. Her iki fuarın tanıtım basın toplantısı Almira Otel'de yapıldı. Toplantıya Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Kenan Kocatürk, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Tüyap Kültür Fuarları Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu ve Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Bağcı katıldı.

Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi'nin (UÜ) desteği ile organize edilen Bursa Eğitim Fuarı, 9. Yurtiçi – Yurtdışı Eğitim Fuarı alanında söz sahibi firmalar ile okuyucuları buluşturacak.

"YÜZ BİNLER BEKLENİYOR"

Basın toplantısında konuşan Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, geleneksel hale gelen fuara bu yıl daha çok katılım beklediklerini aktardı. Ersözlü, kitap fuarının 9 Mart'ta, eğitim fuarının ise 12 Mart'ta açılacağını ve iki fuarın da 17 Mart'ta son bulacağını söyledi. Ersözlü, Bursa Eğitim Fuarı'na üniversiteler, meslek yüksekokulları, özel ve kamuya ait eğitim kurumları, anaokulları, dershaneler, dil kursları, danışmanlık firmaları ile kırtasiye firmaları gibi yurt içi ve dışından 90'a yakın kurumun katılacağını belirtti.

Fuarın, katılımcı ve ziyaretçisine önemli kazanımlar getireceğini ifade eden İlhan Ersözlü, fuar vesilesiyle yapılacak satışların da sektöre ivme kazandıracağını vurguladı. Ersözlü, ayrıca Bursa Eğitim Fuarı'nın, ziyaretçilerin internet üzerinden eğitimden yurt dışı eğitimi, sınav sisteminden uluslararası iş hayatına kadar tüm eğitim imkanları hakkında bilgi edinmelerine fırsat sağlayacağını söyledi. Ersözlü, fuar süresince düzenlenecek seminerlerle ziyaretçilere ilgi duydukları konularda bilgi edinme fırsatı sunulacağını bildirdi.

İlhan Ersözlü, fuarlar kapsamında vakıf üniversiteleri, ulusal üniversite ve yüksekokul tanıtımları; yüksek lisans ve MBA programları, yabancı ülkelerde yüksek öğrenim imkanları ve özel eğitim kurumları hakkında da bilgi edinme fırsatı sunulacağını sözlerine ekledi.

"270 FİRMA KATILACAK"

Tüyap Kültür Fuarları Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu ise fuara 270 firmanın katılacağını belirterek, düzenlenecek imza günlerine de 600 dolayında yazarın katılarak okuyucuları ile buluşacağını bildirdi. Fuar kapsamında birçok sergi açılacağını bildiren Kavukçuoğlu, "Geçen yıl kitap fuarımızı 242 bin 500 kişi ziyaret etmişti. Bu yıl bu sayının daha da artmasını bekliyoruz." dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Bağcı da okumanın önemine dikkat çekerek, öğrenciler başta olmak üzere vatandaşlardan fuarı değerlendirmelerini istedi. Girişin ücretsiz olduğu fuarda, 12 – 16 Mart tarihlerinde 10.00 – 19.30, 17 Mart tarihinde 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.