X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Avrupa Yolcusu Eğitimciler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Avrupa Yolcusu Eğitimciler

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
EĞİTİM-BİR-SEN KÜTAHYA ŞUBESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN AB PROJESİ KAPSAMINDA AVUSTURYA VE ALMANYA’YA HAREKETLİLİK FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRECEK KATILIMCILARA PROJE KOORDİNATÖRÜ CELAL BOZTEPE TARAFINDAN PROJE AYRINTILARI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Avrupa Yolcusu Eğitimciler

Eğitim-Bir-Sen Şubesi tarafından hazırlanan AB projesi kapsamında Avusturya ve Almanya’ya hareketlilik faaliyeti gerçekleştirecek katılımcılara proje koordinatörü Celal Boztepe tarafından, proje ayrıntıları hakkında bilgi verildi.
Boztepe, "Proje kapsamında ev sahibi ülkelerdeki genel eğitim sistemi ve mesleki eğitim sisteminde uygulanan güzel örneklerin ilimize ve ülkemize transferi sağlanacaktır. Ayrıca ülkeler arası kültürel işbirliği gerçekleştirilerek ülkemizin ve kültürümüzün tanıtımı gerçekleştirilecektir. Avrupa’da hareketlilik faaliyetiyle elde edilen bilgi ve deneyimlerin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak amacıyla katılımcılar farklı birçok kurumdan alınmıştır.Proje kapsamında yurtdışı hareketlilik faaliyetine katılacak olan 30 eğitimci, 15’er kişilik gruplar halinde Avusturya ve Almanya’da ikişer haftalık eğitim ve inceleme faaliyetinde bulunacaklardır. Proje katılımcıları yurtdışı hareketliliği öncesinde pedagojik, kültürel ve dil yönünden gerekli hazırlıkları gerçekleştirmek için çeşitli faaliyetlerde bulunacaklar. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında 2014 teklif çağrısı döneminde Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesi Koordinatörlüğünde sunulan ’Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin Kullanımı ve Sendikaların Eğitime Katkısının İncelenmesi’ başlıklı mesleki eğitim hareketlilik projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur. Proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan 58.245 Euro hibe finansmanı ile yürütülecektir" şeklinde konuştu. (EFE)