X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (KUTSO) BAŞKANI NAFİ GÜRAL, İLÇE TİCARET ODASI BAŞKANLARI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİRLİKTE DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (DPÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. REMZİ GÖREN’İ ZİYARET EDEREK, YENİ VAZİFESİNDE BAŞARILAR DİLEDİ
Nafi Güral: DPÜ’deki Laboratuvarların Kullanımı Özendirilmelidir

Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Nafi Güral, ilçe ticaret odası başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i ziyaret ederek, yeni vazifesinde başarılar diledi.
KUTSO Başkanı Nafi Güral, halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, yerel yönetimler ve siyaset olmak üzere beş faktörün önemine değinerek, “Bu memleketin gelişmesi için beş faktörün bir arada olması gerekiyor. Bu beş faktörü bir arada tutabilmek için de hepimizin görevleri olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Üniversitenin misyonuna vurgu yapan Güral, "Üniversiteyi biz sadece akademik değer olarak değil, hem sosyal anlamda da katkı sağlayacak hem de bilgiyi ve bilgi teknolojilerinin kullanımını sağlayacak, yaygınlaştıracak bir kurum olarak görüyoruz“ diye konuştu.
Teknoloji Tasarım Merkezinin önemine işaret eden Güral, “Teknoloji Tasarım Merkezimizin yapılması halinde çok sayıda firma gelecek. Teknoloji Tasarım Merkezlerinin birçok avantajları var. Teknoloji Tasarım Merkezi’nin gelmesi şu anda Türkiye’de eksikliği hissedilen orta ve ileri teknoloji ürünlerinin üretilmesinin alt yapısını hazırlayacak” şeklinde konuştu.
Güral, üniversitenin çok zengin laboratuar imkanları olduğunu kaydederek, laboratuarlarının kullanımının sağlamasını ve özendirilmesini istedi.
Rektör Remzi Gören, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kütahya ile üniversite birlikte kazansın" ifadelerini kullandı. (EFE)