X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrenciler Bilinçlendiriliyor

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:06
KÜTAHYA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ, GIDA ÜRETİM VE TÜKETİMİ KONULARINDA ÇOCUKLARIN BİLİNÇLENMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA HEDİYE GÜRAL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ, İŞLETME GEZİSİNE GÖTÜRDÜ
Öğrenciler Bilinçlendiriliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, gıda üretim ve tüketimi konularında çocukların bilinçlenmesini sağlamak amacıyla Hediye Güral Anaokulu öğrencilerini, işletme gezisine götürdü.
Çocukların küçük yaşlarda sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için gıda üretim yerlerindeki hijyen kuralları ve güvenilir gıda tüketimi hakkında bilinçlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Hediye Güral Anaokulu öğrencileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve öğretmeler katıldı.
Kütahya’nın Bölücek mahallesinde 800 metrekare kapalı alanda meyve ve sebze işleme üretimi yapan, tesis sahibi Mustafa İça tarafından, hammaddeden nihai ürüne kadar izlenilen kaliteli, hijyen ve gıda güvenliğinin ön planda tutulduğu üretim aşamaları geziye katılan minik öğrencilere aktarıldı.
Sağlıklı ve dengeli beslenme kültürünün küçük yaşlardan itibaren kazanılabileceği gerçeğinden hareket ettiklerini belirten Gıda ve Yem Şube Müdürü Murat Tekeli, “Günümüz insanın en büyük isteği, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam tarzıdır. Bunu sağlamak içinde, mutlak suretle besinlere dikkat etmemiz lazım. Besinlerin yararlılığı kadar, hijyenik ve güvenilir olması da çok önemlidir” dedi.
Tekeli, ileriki günlerde anaokullarında yapılacak olan eğitim çalışmaları ile öğrencilere sağlıksız besinlere ’hayır deme’ becerisini kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. (EFE)