X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Miniklerin Orman Sevgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Miniklerin Orman Sevgisi

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
KÜTAHYA HİCRET KUR’AN KURSU VE NURİ OSMANİYE KUR’AN KURSU'NDA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GÖREN 4-6 YAŞ ARASINDAKİ ÖĞRENCİLER, ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİLER
Miniklerin Orman Sevgisi

Hicret Kur’an Kursu ve Nuri Osmaniye Kur’an Kursu’nda okul öncesi eğitim gören 4-6 yaş arasındaki öğrenciler, Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.
Ziyarette, öğrencilere ağaç sevgisi, doğanın ve çevrenin korunması konularının yanı sıra Alo 177 ücretsiz orman yangını hattı anlatıldı.
Bölge Müdürü İbrahim Ergüven minik öğrencilere hediyelerini takdim ettikten sonra ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ergüven, "Ağaç yaşken sözünden hareketle bu yaşlardaki çocuklarımıza çevre bilincini ve orman sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Doğa ve ağaç sevgisini yüreklerinde hissederek okudukları orman andı, onların ilerde de ormanları sahiplenen ve sorumluğunu bilen bireyler olacaklarının bir göstergesi oldu. Tükettiklerimizle doğa üzerinde oluşturduğumuz baskı her geçen gün artıyor. Bu nedenle gelecek nesillere daha güzel bir hayat bırakma sorumluluğunu taşıyoruz. Bu da en başta eğitimle yön bulacak” dedi. (EFE)