X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Esnafın Umudu Bayram Alışverişinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Esnafın Umudu Bayram Alışverişinde

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
SİMAVLI ESNAFLAR SFTAH YAPMADAN DÜKKAN KAPATIYOR. UMUTLARINI BAYRAM ALIŞVERİŞİNE BAĞLADI
Esnafın Umudu Bayram Alışverişinde

Son günlerde siftah etmeden dükkan kapatmaya alışan Simavlı esnaflar umutlarını önümüzdeki günlerde başlaması beklenen bayram alışverişe bağladı.
İşlerinin giderek durgunlaştığını ifade eden Simavlı esnaflar Ramazan Bayramı alışverişinin istediği gibi gitmemesi halinde pek çok arkadaşlarının kapılarına kilit vurmaya hazırlandığını söyledi.
Ramazan ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde sadece pidecilerin işlerinin yoğun olduğuna dikkat çeken Simavlı esnaflar, akşama kadar beklediklerini ancak kendilerini tatmin edici bir alışverişin olmadığından yakındı.
Simav’da ekonomik daralmanın yüzde yüzlere dayandığına vurgu yapan esnaflar, “Umarız Ramazan Bayramı alışverişi yüzümüzü güldürür. Tek umudumuz bayram alışverişleri. Şimdiden hazırlıklarımızı tamamladık. Bayram alışverişlerinin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Eski günlerimizi arar hale geldik. Ramazan ayında bir dakika bile boş zamanımız olmazdı. Dükkanlarımız müşterilerle dolar taşardı. Şimdi ise eski günlerimizi arar hale geldik” şeklinde konuştu.(MY-EFE)