Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dizilerde görüyor araştırıp buluyor

Giriş Tarihi: 11.6.2011

Aşk ve Ceza'da Nurgül Yeşilçay'ın giydiği pembe elbiseyi bulmak artık çok kolay. Zeynep Nazlı Diker, dizilerdeki kıyafetleri bulup nerede ve kaça satıldıklarını 'ondagordum.com'dan duyuruyor

Televizyon dizileri artık tekstil markalarının podyumuna döndü. Ünlü firma ve tasarımcılar, yeni ürünlerini tanıtmak için dizi karakterlerini giydiriyor; pek çok kadın izleyici de bu kıyafetlerin peşine düşüyor. Bu ihtiyacın farkına varan 'ondagordum. com'un yaratıcısı Zeynep Nazlı Diker ise popüler dizi kıyafetlerinin nerede satıldığını bularak blog'u ve Twitter hesabı üzerinden meraklılarına duyuruyor.

HER GÜN 5 BİN KİŞİ TAKİPTE
'Aşk ve Ceza', 'Çocuklar Duymasın', 'Ezel' ve 'Küçük Sırlar' gibi sevilen dizilerin başrol oyuncularının giydiği elbiselerden taktıkları aksesuvarlara kadar merak ettiğiniz her şeyi, Diker'in blog'unda bulmanız mümkün. Ocak ayında yayın hayatına başlayan 'ondagordum.com'u günde ortalama 5 bin kişi takip ediyor. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Diker, merak edilen giysileri bulurken nasıl bir yol izlediğini şöyle anlattı:

İNTERNETTE DEDEKTİF GİBİ
"İzlediğim bir dizi ve bildiğim bir ürünse, önce o bölümün görüntülerini internetten buluyorum. Daha sonra ürünün nerede satıldığını ve görsellerini de bulup sonra yayınlıyorum. Eğer ürünlerin kaynağını bilmiyorsam, internette biraz araştırma yapmam gerekiyor. Aynı zamanda dizi sonlarındaki sponsor listelerini dikkatlice takip ediyorum ve onların internet sitelerini sıklıkla araştırıyorum. Doğru ürün ve görselleri bulduğumda da yayınlıyorum."

YÖNETİCİLİK YAPIYOR
Dizilerdeki elbiseleri bir dedektif hassasiyetiyle arayıp bulan Zeynep Nazlı Diker, blog yazarı olmanın ötesinde Ankara'daki bir firmada yöneticilik yapıyor. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Diker, daha sonra İngiltere'de Newcastle University'de Kültürlerarası İletişim ve Medya alanında yüksek lisans yapmış.

MELTEM'İN SAAT
'Çocuklar Duymasın' dizisinde Pınar Altuğ'un kolundaki TW Steel markasına ait. Dizinin saat sponsoru olan Forum Saatçilik ise TW Steel'in Türkiye distribütörü. Tel: 0216 485 42 10

'AŞK VE CEZA' ŞIKLIĞI
Aşk ve Ceza'da 'Yasemin'in 'Savaş' ile tekneye gittiği sahnelerde giydiği pudra rengi, belinde minik bir fiyonk olan elbise, İpekyol'un 2011 İlkbahar /Yaz Koleksiyonu'ndan. Fiyatı 299 lira. Yeşilçay'ın dizide giydiği, omuzları şerit şerit detaylı pembe bluz da İpekyol'dan. Fiyatı 149 lira. Aynı bluzun gri renkte bir elbisesi de var.

TÜLLÜ AYAKKABI
Başrolde Aşk' dizisinde Akasya Asıltürkmen'in giydiği mor ve tüllü ayakkabılar, NR.39'un 2011 yaz koleksiyonunda yer alan 'Pakize' modeli. Mürdüm ve siyah olmak üzere iki rengi olan ayakkabıların fiyatı 229 lira.

'SU'NUN PİJAMASI
Küçük Sırlar'da, Sinem Kobal'ın giydiği gribeyaz çizgili pijama, Teksas Tekstil'in Hays markasına ait.

İDİL DEMİRELBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizilerde görüyor araştırıp buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz