Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşim ve oğlumdan bir beklentim yok

Giriş Tarihi: 4.1.2013

'Esra Erol'la Evlen Benimle'nin sempatik sunucusu Esra Erol: Eşim ve çocuğum da dahil kimseden bir şey beklemiyorum. Çünkü öğrendiğim bir şey var; ben iyi ve mutlu olursam, zaten her şey iyi oluyor... Bencilliği öğrendim

Atv'de yayınlanan 'Esra Erol'la Evlen Benimle' programının sunucusu Esra Erol; sempatik tavırları ve pozitif enerjisiyle gündüz kuşağının en çok izlenen isimleri arasında. 'Kara Duvak' isimli bir kitap da yazan ünlü sunucu, Blendax reklamlarıyla da ekrana konuk oluyor. Blendax için yollara düşüp Türkiye'yi gezen Esra Erol'la bir araya geldik; hedeflerini, anneliği ve yeni projelerini konuştuk.
Sunuculuk yaptınız, reklam filminde rol aldınız; oyunculuğa nasıl bakıyorsunuz?
Olabilir! İyi bir zaman planlaması olursa ve yoğun bir rol verilmeyecekse neden olmasın? Vur-kaç yapabileceğim bir proje olabilir.
Ne tarz bir yapımda rol almak istersiniz?
Polisiye! Benden herkes komedi yapmamı bekliyor ama ben daha çok vurdulukırdılı, aksiyon olsun isterim. 'Kurtlar Vadisi Pusu' gibi...

BEKLENTİLERİM YOK

Neden aksiyon?
İzleyicilere hiç görmedikleri bir Esra Erol'u göstermek isterim. O nedenle biraz daha sert, aksi ve kötü bir rolde oynayarak insanları şaşırtmak isterim.
Hayata karşı pozitif bir bakışınız var. Kendinizi bu konuda nasıl motive ediyorsunuz?
Her şeyin insanlar için olduğunu biliyorum öncelikle. Herkesin başına her şey gelebilir. 30 yaş sendromu diye bir şey varsa; gerçekten o sendromu yaşıyorum; ben değişime uğradım. Çok büyük düşünen ya da beklentisi olan biri değilim. Böylece hayal kırıklığına da uğramam.
Eşiniz (Ali Özbir) ve çocuğunuzdan da mı hiçbir beklentiniz yok?
Hiç kimseden! Eşim ve çocuğum da dahil, kimseden bir şey beklemiyorum. Çünkü öğrendiğim bir şey var; ben iyi ve mutlu olursam, zaten her şey iyi oluyor. Benim azıcık bencil olmaya ihtiyacım vardı. Şimdi onu başarmaya başladım; bencilliği öğrendim.

SÜRPRİZLERİM VAR

Evlilikte mutluluğun sırrı nedir?
Ödün vermek ve sınırını çekmesini bilmek! Çok basit bir örnek vereyim; eşlerden biri "Salak" dediğinde eğer karşı taraf tepki vermezse, o 'salağın' derecesi artar. İnsanların yaptığı hata küçük şeylerde tepki vermemek. Olay çığ gibi büyüdükten sonra tepki veriyorlar.
Oğlunuz İdris Ali ile ilişkiniz nasıl?
Sıradan bir çocuk. Ona dokunduğum zaman kendime dokunmuş gibi oluyorum. Oğlumun her şeyiyle ben ilgilenirim. Hamile kaldığım zaman çok bilinçli annelerle takıldım ve kafayı yiyordum. Dedim ki; "Benim oğlum özgür olacak. Ben de öyleyim, babası da öyle." Tek istediğim; ahlaklı ve vicdanlı bir çocuk yetiştirmek.
Sizin 'Kara Duvak' isimli bir kitabınız vardı. Yeni bir kitap kaleme alacak mısınız?
Turkuvaz Kitabevi ile birlikte 'Kara Duvak Umut' kitabımı çıkaracağız. Kitabın geliriyle dar gelirli insanlara hukuk ve psikolojik danışmanlık veren Umutevleri'nin yapımına devam edeceğiz. Başka sürprizlerim de var.


ARKADAŞINA GÖNDER
Eşim ve oğlumdan bir beklentim yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz