Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kötünün mazereti olmaz

Giriş Tarihi: 5.1.2013

46 dergisi için efsanevi korku karakteri 'Freddy Kruger'a dönüşen Şevket Süha Tezel: Kötülük hastalıklı bir duygudur ve bence kötülerin hiçbir mazereti olmamalıdır

BKM Mutfak'ın 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' programıyla ismini duyuran oyuncu Şevket Süha Tezel; 46 dergisinin 'Evil Edition' özel sayısı için 'Freddy Kruger' oldu. Tezel; 46'dan Nilüfer Şaşmaz'a konuştu:
* 'Freddy'nin bende bir hikayesi var. Ortaokuldayken tuvalet kağıtlarını ıslatıp, suratıma yapıştırıp 'Freddy' olurdum. Kırmızı sulu boyayla çizikler atar, makyaj yapardım. Arkadaşlarıma, eve gelenlere 'Freddy' taklidi yapmışlığım vardır.
* Kötülüğün hastalıklı bir duygu olduğu kesin. Ne kadar derinden geliyorsa, o kadar ürkütücü. Dizgini de vicdan olsa gerek. Kötülüğün hiçbir mazereti olmamalıdır bence.
* Şimdiye dek izlediğim en kötü film; 'Piranha 3D' idi. Piranalar dahil, herkes çok kötü oynamıştı!
* Yıl 1985... Sivas'ta 'Kral Lear'ı oynarken bir baktım; kralı oynayan arkadaşımızın tepesindeki spot sallanıyor. Tiradımın ilk kısmını bitirdim, bir parendeyle zıplayıp spotun vidasını sıkıp indim.
* 'BKM Mutfak' bitti ama turnelere çıkıyoruz. Program biteli 1.5 yıl olsa da, biz koca bir Anadolu turnesine çıktık. İnsanların ilgisi ve sevgisi hâlâ devam ediyor.
* En son'1915 Sarıkamış' filminde rol aldım. Şubat'ta vizyona girecek. Filmde 'Er Mahmut'u canlandırdım.
* Karikatür çiziyorum, bir yandan da kuklayla ilgileniyorum. Pınar reklamlarındaki bağırsak kuklasını ben oynattım. Kuklaya daha çok zaman ayırmam lazım aslında!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kötünün mazereti olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz