Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzelliğin yolu sağlık ve doğallıktan geçiyor!

Giriş Tarihi: 6.1.2013

Çekimden çekime koşan Hande Subaşı, Burcu Kara ve Özge Özberk; günlük yaşantılarında doğallıktan yana... İşleri nedeniyle yıpranan saç ve ciltlerine özen gösteren üçlü, "Kendinize ne kadar yatırım yaparsanız, o kadar güzel olursunuz" diyor

Fotoğrafçı Merve Hasman, Pantene'in 20'nci yılı için Özge Özberk, Burcu Kara, Hande Subaşı'nın da aralarında bulunduğu birçok ünlü ismin fotoğraflarını çekti. Kadınların güzelliklerini, doğal halleriyle ön plana çıkarmaya çalışan Hasman ve proje için çalıştığı bu üç isimle bir araya geldik.
Saçlarınıza nasıl bir bakım uyguluyorsunuz?
HANDE SUBAŞI:
Doğallık benim için çok önemli. Yıllardır göz önünde olan bir iş yapmama rağmen saçlarımı az hasarla kurtarmaya çalışıyorum. Bence güzellik; doğallık ve sağlıktan geliyor.
BURCU KARA: İşimizden dolayı saçlarımız çok işlem görüyor. Çekimler uzadıkça saçlar yeniden yapılıyor. Günlük ve haftalık bakımlar uygulamak zorunda kalıyorsun. Her gün kuaföre gitmek kolay olmadığı için pratik ürünler kullanıyorum. Yıpranmalara karşı maskeler çok iyi geliyor. Saçlarımı mümkün olduğu kadar doğal haliyle kullanmaya gayret ediyorum. Banyoda kullandığım ve günlük kullandığım bakım kremi ayrıdır. Yüzüm kadar saçıma da bakıyorum.
ÖZGE ÖZBERK: Laf dinleyen saçlarım yok; kıvırcık... En büyük derdim elektriklenmesi. Ek ürün şart oluyor. Saçlarımın yıpranmaması için özen gösteriyorum. Her şeyden önce de temiz tutuyorum.

ABUR CUBURU EVE ASLA SOKMAM!

Beslenmenize dikkat ediyor musunuz peki?
B.K.:
Doğal pişirilen, az yağlı, az tuzlu yemekleri tercih ediyorum. Sebze ve meyve yiyorum. Çantamda mutlaka meyve olur. Bol bol sıvı ve su tüketiyorum. Saçların uzamasında sağlıklı beslenmenin de etkisi olduğunu düşünüyorum.
Ö.Ö.: 2.5 yıldır oğlumdan dolayı evde sürekli sebze pişiriyorum. Yeme-içme şeklimi ben de değiştirdim. Taze sebze tüketmeye özen gösteriyorum. Tabii ki arada abur cubur yiyorum ama eve sokmamaya çalışıyorum.
H.S.: Sağlıklı beslenmek, vücudumuzun her yerini etkiliyor. Saçlarımızı da tabii... Doğuştan herkesin bir saç kalitesi var ama kullanım ve beslenmeyle kalitesini artırabiliriz diye düşünüyorum.

ÜRÜNLERİN İÇERİĞİNİ OKURUM
Organik ürünler tercih ediyor musunuz?
H.S.:
Aslına bakarsanız sürekli organik ürünler almıyorum. Abur cubur yemekten de hiç kaçınmam ama aynı zamanda sebze-meyve de yiyorum ve böylece dengeliyorum. Burcu'yla birbirimize benziyoruz. O da doğallıktan yana... Her şeyin doğalı, en güzelidir. İşimiz gereği birtakım değişiklikler yapmamız gerekebiliyor ama bunu dengelemek kendi elimizde. Saç bizim için çok önemli. Ne giyerseniz giyin, ne makyaj yaparsanız yapın; saçınızla dikkat çekiyorsunuz.
B.K.: Hususi organik gıda alayım diye bir derdim yok ama bulabilirsem tercih ediyorum tabii. Ancak o ürünlerden de çok emin olduklarımı alıyorum.
Ö.Ö.: Çocuk, hayatınızı tamamen değiştiriyor. Bu nedenle her şeye maksimum düzeyde özen gösteriyorum; aldığım ürünlerin içeriğini mutlaka okuyorum. Yiyecekten çamaşır deterjanına kadar her şeye dikkat ediyorum.

SIK MAKYAJ YAPMIYORUM

Gündelik hayatınızda çok sık makyaj yapıyor musunuz?
Ö.Ö.:
Hayır, günlük yaşantımda dışarı makyajlı çıkmamaya çalışıyorum.
B.K.: Güneş korumalı, hafif renkli nemlendiricileri tercih ediyorum. Bazen allık sürüyorum. Fönlü saç sevmiyorum; saçımın kendi halini daha çok seviyorum. İşimiz gereği setlerde sürekli makyaj yapıldığı için gündelik hayatta mümkün olduğunca doğal olmayı tercih ediyorum. Bazen dışarıda kadınlar gelip saçımı kaynak mı diye çekiyorlar. Böyle şeylerle çok karşılaştığım için, kadınların saçlarının çoğunda kaynak ya da çıt çıt olduğunu fark ettim. "Saçlarınız gerçek mi?" diyorlar. İnsanlar doğal saçlarına bakmak yerine gidip o tarz şeyler kullanıyorlar. Muhafaza edilebilir bir saçınız varsa, kaynak yerine bence bakımına vakit ayrılmalı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Güzelliğin yolu sağlık ve doğallıktan geçiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz