Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunculuk bende hiç heyecan yaratmıyor

Giriş Tarihi: 9.1.2013

'Kuzey Güney' dizisinin genç yıldızı Öykü Karayel: Oyunculardan hep "Bu iş beni çok heyecanlandırıyor" gibi laflar duyarım. Ben işimi seviyorum ama hiç heyecanlanmıyorum. Bu mesleği yapan biri için bu normal mi?

'Kuzey Güney' dizisinde canlandırdığı 'Cemre' karakteriyle adını duyuran Öykü Karayel; dizinin yanı sıra 'Güzel Şeyler Bizim Tarafta' adlı oyunla tiyatro sahnesinde boy gösteriyor. Oyunun yazarı ve yönetmeni Berkun Oya, Karayel ile Vogue dergisi için konuştu.

Nasıl gidiyor?
Valla bu aralar biraz sıkıcı gidiyor. Çünkü ben tembel bir insanım ve bu aralar çok fazla çalışıyorum.

Yoruldun mu?
Evet. Normalde tembel bir insanımdır. Hiç bu kadar çok çalışmamıştım. O da beni yormuş.

Meşguliyet iyidir aslında...
Çalışma hayatına başladıktan sonra, belli bir tempoya giriyorsun ve onun yokluğunda insan ne yapacağını şaşırıyor olabilir. Ben hiç o boşluğa girmedim. Belki bırakırsam bir gün veya dizi biterse mesela, ben de ne yapacağımı düşün meye başlayabilirim.

BOŞ BOŞ BAKIYORUM
'Kuzey Güney' nasıl gidiyor?

Çok iyi gidiyor, mutluyum.

Tiyatroda nasıl gidiyor işler? Oyunu uzun bir aradan sonra yeniden oynamaya başlamışsınız...
Evet, oyuna son iki gün kala, evde kafamdan geçirdim her şeyi. Biraz yüksek sesle deneyeyim dedim, baktım hiç olmuyor. Diksiyon problemim var benim...

Şu sıralar ne okuyorsun Öykü?
Bu aralar hiçbir şey okuyamıyorum, hiçbir şey de izleyemiyorum. Eve gidiyorum, boş boş televizyona bakıyorum. En son ne okuduğumu bile hatırlamıyorum.

BENDE SORUN VAR!
Televizyonda ne izliyorsun peki?
e2'yi açıyorum. Conan, David Letterman falan; kafa dağıtmak için talk show'ları izliyorum.

Seviyor musun işini?
Evet tabii ama insanlardan duyuyorum "Bu iş beni çok heyecanlandırdı" diye. Ben hiç heyecanlanmıyorum. Sence bu işi yapan biri için normal mi bu? Yıldız Hoca hep der ya, "Hâlâ küçük çocuklar gibi heyecanlanıyorum sahneye çıktığımda" diye. Ben anlayamıyorum, bende kesin bir problem var, yanlış iş yapıyorum herhalde diye düşünüyorum. Ben galiba hiçbir şey için heyecanlanmıyorum. Yalnız, insan ilişkilerinde, belli durumlarda heyecanlanıyor olabilirim.

İKİZ OLMAK ÇOK ZOR
Kız kardeşin nasıl?
İkiz olmak çok zor bir şey. Bir de bir tarafın dizilere çıkıp tanınan biri olması daha da zormuş. Hatta çekilmez hale geldi bizim için hayat. Ben yaptığım şeyin sonucunu görüyorum ama Ezgi, yapmadığı bir şey için acı çekiyor...

Sokakta falan çeviriyorlardır herhalde...
Evet. "Ben o değilim" deyince de inanmıyorlar. Ben normalde hiç konuşan biri değilimdir.

ÇOK İYİ PİLAV YAPARIM
Set olmayan günlerde ne yapıyorsun?
Zaten çok geç yatıyorum. Gece 03.00-04.00 gibi... Ertesi gün set olsa da geç yatıyorum. Uyuyamıyorum çünkü. Öğlen kalkıyorum ve tüm zamanımı evde geçiriyorum. Yemek yapıyorum. Senin mısırlı, susamlı pilavını yapıyorum. Epey de iyi yapıyorum. Tüm gün evde oturup yemek programı izleyebilirim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunculuk bende hiç heyecan yaratmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz