Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağımlı olmadan bağlı olmak gerek

Giriş Tarihi: 10.1.2013

'Karaoğlan' filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan güzel oyuncu Müge Boz, ilişkilere bakış açısını anlattı: Bir ilişki yaşarken mutlaka bireyselliğinizi korumalısınız. İlişki yaşayan taraflar birbirlerine bağımlı olmadan bağlı olmalı

Güzel oyuncu Müge Boz; yakında vizyona girecek olan 'Karaoğlan' filminde 'Bayır Gülü', 'Bir Hikayem Var'da ise 'Yağmur' olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Marie Claire dergisine konuşan Boz; güzel değil, zeki olduğuna inanıyor. İşte kendi ağzından Müge Boz:

KİMLİK
"İstanbul doğumluyum ama ben 15 yaşımdayken İzmir'e taşındık. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon okurken, yan dal olarak Halkla İlişkiler'i de bitirdim. Ardından Norveç'te bir yıl Dijital Fotoğrafçılık okudum ve İstanbul'a döndüm. Medya ile ilgili her ayrıntıyı öğrenmek istediğim için de aldığım eğitimle ilgili bölümlerde çalıştım. Kamera arkasında olduğum dönemde, bir oyuncuya ya da modele ihtiyaç duyulduğunda hemen benden yardım istiyorlardı. O günlerde oyunculuk hedefimde olan bir meslek değildi ama oynadığım Turkcell reklamından sonra menajerimin de desteğiyle ders almaya başladım."

SEVDİĞİ ŞEHİRLER
"İstanbul'dan İzmir'e yerleşmek ilk başta çok zor gelmişti. Beş yıllık bale eğitimime uygun bir sınıf dahi bulamamıştım. İstanbul'da yüksek tempolu bir hayat sürerken, İzmir'de sakinlikle tanıştım ama küçük bir şehirde yaşamanın avantajları da var. Eskişehir'de de çok rahattım örneğin. Alışveriş yapmaya çıktığımda; arkadaşıma rastlayıp kendimi bir anda bambaşka bir programa dahil olmuşken bulabiliyordum. Zaten yolda gördüğüm ve selamlaştığım herkes arkadaşımdı. Bu kendimi güvende ve rahat hissetmeme neden oluyordu."

EV HAYATI
"İki yıla yakın bir süredir üç arkadaşımla birlikte yaşıyoruz. Üçümüz de aynı sektörde çalışıyoruz. Evde hepimizin kendine ait bir alanı var. Mutfak dışında bazen birbirimizi hiç görmüyoruz. Ortak zevkleri paylaşıyoruz. Çok fazla dip dibe, birbirinin her hareketinden haberdar olan arkadaşlardan değiliz. Birbirimizin isteklerine saygı gösteriyoruz."

AİLE BAĞLARI
"Ailem İzmir'de. 10 yıldır ayrı yaşıyoruz. Annemle sürekli iletişim halindeyiz, bana gelen projeleri hep onunla birlikte değerlendiririm. Aileme çok düşkün olduğumu söyleyemem ama belirli aralıklarla görüşüyor ve hayatımızdaki son gelişmelerden birbirimizi sürekli haberdar ediyoruz. Beraber yaşarken de herkesin kendine ait bir düzeni vardı. Herkes eve geldiği saatte yemek yerdi, birlikte sofraya oturduğumuz belirli bir saat aralığı yoktu."

İLİŞKİ
"İlişkinin dinamiği birlikte olduğunuz kişiye göre farklılık gösteriyor. Yaşadığınız ilişkide mutlaka bireyselliğinizi de korumalı, kendi hayatınıza da devam edebilmelisiniz. Geçmişe dönüp baktığımda özellikle de ergenlik yıllarıma; 'Ben bunu nasıl yapmışım?' diye düşündüğüm anlar aklıma geliyor… Hatta zamanında sevdiğim insan için ülke değiştirmeyi dahi göze almışım! Güven bile farklı dinamiklerin üzerine kurulu. Karşınızdaki size sürekli bir şey anlatırken siz sorun yaratıyorsanız ve bu karşınızdakini susmaya itiyorsa, sorunu kendinizde aramalısınız. İlişki yaşayan tarafların birbirine bağımlı olmadan bağlı olması gerektiğine inanıyorum."

'BAYIR GÜLÜ'
"Bayır Gülü' çok kıskanç. 'Karaoğlan'a ise delicesine bağlı. Sanki yıllardır onu bekliyormuş gibi ilk gördüğü andan itibaren peşinden ayrılmıyor. Gözü de çok kara… Dünya umurunda değil. 'Bayır Gülü'nün derdi yapacağı hırsızlıklar. Düşünmeden hareket ediyor ve kendi kurallarına göre yaşıyor. Yaptıklarının altında yatan kötülüğün farkında değil. 'Karaoğlan' sağduyulu, 'Bayır Gülü' ise başını sürekli belaya sokuyor ve 'Karaoğlan'ın onu kurtarmasını bekliyor. Kıskançlığını göstermemeye çalışsa da 'Karaoğlan'a büyük bir tutkuyla bağlı, gözü ondan başka hiç kimseyi görmüyor."

'KARAOĞLAN'
"Açıkçası filmle ilgili beni heyecanlandıran en önemli etken; canlandıracağım 'Bayır Gülü' karakteri olmuştu. Karakterin zenginliği ve çok yönlü oluşu müthiş cezbediciydi. Dövüşmeyi, dans etmeyi ve at binmeyi öğrenecek olmam da cabası. Filmde; 'Karaoğlan'ın, 'Çise Hatun' ve yankesici 'Bayır Gülü' ile birlikte Anadolu'dan Kafkas dağlarına uzanan yolculuğu anlatılıyor."

ALIŞKANLIKLAR
"Şehir ve ev değiştirmeyi seviyorum. Bir yere giderken geride bıraktıklarımı hiç düşünmem. O an önemli olan gitmektir. Harekete geçmem için mutlaka planlı programlı olmam da gerekmez."

GİYİM
"Çok sık alışverişe çıktığımı söyleyemem. Son üç-dört yıldır işimiz gereği zaten istediğimiz kıyafetler evimize geliyor. Bir amacım olursa ya da ancak beğendiğim bir parça görürsem satın alıyorum. Gardırobumda ya çok basic ya da absürt parçalar var. Arada sırada esprili giyinmeyi de çok seviyorum. Günlük hayatta tercih etmediğimiz parçaları da giyebiliyorum."

GÜZELLİK
"Karakter ya da fiziksel açıdan memnuniyet duymadığım yönlerim olsa da genel olarak kendimi beğeniyorum. Sadece dış güzellik değil… Zeki olduğumu da düşünüyorum. Aklımı kullanabildiğime, çabuk öğrenebildiğime ve yaratıcı olduğuma inanıyorum. Karşımdakinin; güzel olduğumu söylemesindense 'Zekisin' demesi beni daha çok tatmin ediyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlı olmadan bağlı olmak gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz