Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de çok fazla romantik erkek var

Giriş Tarihi: 12.1.2013

Evlilikteklifleri.com adlı siteyle, çiftler için sıradışı evlenme teklifleri hazırlayan Şirin Yücel: Romantik sürprizlere kadınların daha meraklı olduğunu düşünürdüm. Oysa ki bana gelenlerin yüzde 80'i erkek! Türkiye'de bu kadar çok romantik erkek olduğunu bilmiyordum...

Şirin Yücel; sahibi olduğu evlilikteklifleri. com adlı siteyle, sevgilisine unutamayacağı bir evlilik teklifi yapmak isteyenlerin yardımına koşuyor. 2009 yılında kurduğu siteyle bugüne kadar 700'e yakın çift için sürpriz evlilik teklifi organize eden Yücel, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı.
Evliliktekifleri.com adlı bir site açmak için fikir nasıl oluştu?
Bu işe girmemin aslında iki sebebi var; birincisi kendi iç çelişkilerim. "Bu dünyaya gelmemin bir nedeni olmalı, insanlara faydalı olacak bir şeyler yapmalıyım" diyerek kendimi sorguladığım bir süreçten geçtim. Önce okuduğum üniversitedeki şenlikleri organize ettim, sonra bin 500 kişilik düğün organizasyonları yapmaya başladım. Daha sonra da bunu profesyonel bir platforma taşımaya karar verdim. Bu işin ikinci ayağında da eşimin katkıları bulunuyor.

GÖRÜR GÖRMEZ AŞIK OLDUM
Sizinki bir aşk evliliği mi peki?
Evet, eşim bir gün işyerimin kapısından girdi. Onu görür görmez aşık oldum ve "İşte evleneceğim erkek" dedim. İki ay içinde nişanlandık, sonra da evlendik.
Eşiniz de sizinle aynı duyguları paylaşıyor mu?
Kesinlikle, o da aynı şeyleri hissetmiş. İki ay ne kadar kısa bir zaman değil mi? Fakat bizim için öyle olmadı; çok şeyi sığdırdık o iki aya.
Eşiniz size nasıl evlenme teklif etti?
Eşimin bana yaptığı muhteşem evlilik teklifi, bu işi kurmamda bana cesaret verdi. Bir gün eşim beni yemeğe çıkaracağını söyledi. Ben romantik bir plan beklerken, o beni Samatya'da ayaküstü balık ekmek yemeye götürdü. Sonra Dolmabahçe'de çay içtik. O sırada, bir anda önüme kırmızı bir halı serildi ve bir limuzinin kapısı açıldı. Limuzinle Boğaz turu yaptık. Sonra bir yatla çok şık bir restorana gittik. Orada bana evlenme teklif etti.
Yani şirketin fikir babası aslında eşiniz...
Eşim bana "Ben sana evlenme teklif ederken çok zorlandım; bunu programlamak çok zor" dedi. Benim de kafamda bu fikir şekillendi.

GEREKİRSE KREDİ ÇEKİYORLAR

Evlilik teklifinin yanı sıra romantik sürprizler de hazırlıyorsunuz. Size erkekler mi, yoksa kadınlar mı daha çok başvuruyor?
Ben asıl müşteri portföyümü kadınların oluşturacağını düşünüyordum ama öyle olmadı. Türkiye'de bu kadar çok romantik erkek olduğunu da bilmiyordum! Erkekler gerekirse kredi çekip, borç para alıp sevdiği kadını etkilemek ve mutlu etmek için çabalıyor. Türkiye'nin her yerinden bana geliyorlar. Hakkari'den, Mardin'den, Trabzon'dan insanlar, günübirlik gelip burada eşine bir sürpriz yapıp evlerine dönüyor.


ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de çok fazla romantik erkek var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz