Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktor olma hayalim bu dizide gerçek oldu

Giriş Tarihi: 17.1.2013

'Kurtlar Vadisi: Pusu' dizisinde 'Doktor Gaye'yi canlandıran Cansu Kanlıkaya: Lise dönemimde doktor olmak istiyordum. Sonra mühendislik okudum. Bu diziyle doktor olma hayalim gerçek oldu

atv ekranlarında yayınlanan ve 10 yıldır devam eden 'Kurtlar Vadisi: Pusu' dizisinde 'Doktor Gaye' rolünü dört sezondur Cansu Kanlıkaya canlandırıyor. Mühendislik okurken modellik yapmaya başlayan Kanlıkaya, oyunculukta da emin adımlarla ilerliyor. Kanlıkaya, şimdilerde kendi yazdığı bir sinema filmini hayata geçirmek için son hazırlıklarını yapıyor. Oyuncu, kendisinin de rol alacağı filmini bu yıl izleyicilerle buluşturmayı planlıyor. Cansu Kanlıkaya, diziyi ve yeni projelerini GÜNAYDIN'a anlattı.

'Kurtlar Vadisi: Pusu' ilk diziniz. Bu kadar iddialı bir işte oynamak sizi korkutmadı mı?
Proje o kadar iyi ki, iki-üç bölüm oynasam bile olur diye düşündüm. Hatta dizi başlamadan kimseye bir şey söylemedim. Sadece aynı evde yaşadığım arkadaşlarım biliyordu. Aileme de, bir gün önce arayıp haber verdim. Babam gençliğinde tiyatroyla ilgilendiği için çok mutlu oldu. Annem hep "Devlet işine gir, paran garanti olsun" derdi. Hâlâ da annemin böyle düşünceleri var ama bana çok destek oluyor.

DİZİ SETİ OKUL GİBİ

Dört yılda hayatınızda neler değişti?
'Kurtlar Vadisi'nde büyüyorum. Benim en büyük şansım diyebilirim. Ekipteki herkesten çok şey öğrendim. 'Kurtlar Vadisi' benim için okul oldu. Edindiğim tecrübe dışında hayatımda bir şey değişmedi. Diziye başlarken arkadaşlarıma, "Eğer kötü bir şey yaparsam, havalandığımı hissederseniz; çekip kenara benimle konuşun" dedim. Öyle bir insan olmak istemiyorum. Geldiğim yeri biliyorum. Aslında çevrem biraz değişmeye başladı. Arkadaşlarım "Bizim arkadaşımız dizide oynuyor" diye insanlara anlatıyorlarmış. Çok dışarı çıkmıyorum, alışverişe giderken bile daha sakin yerleri tercih ediyorum. Açılmaktansa kapanmayı tercih ettim.

ROLÜME ÇALIŞTIM

Peki 'Doktor Gaye' rolü sizi zorlamadı mı?
İlk başlarda zorlanmıştım. İşin ilginç yanı; lisede doktor olmak istemiştim. Sonra mühendislik okudum. Diziyle birlikte bu hayalim gerçek oldu.

'Doktor Gaye' karakterine nasıl hazırlandınız?
Bizim sette mutlaka ambulansımız ve doktorumuz oluyor. Rolüme hazırlanırken onlara danıştım, doktorların hayatıyla ilgili yabancı diziler izledim. İlk bölümlerde gizli bir mekanda yaralıya tedavi uygulayan bir doktordum. Şimdi dizide ajan gibiyim.

SENARYOSUNU YAZDIĞIM FİLMDE OYNAYACAĞIM
Yeni projeleriniz var mı?
Geçen yıl, bir haberden etkilenip içinde aşk, tutku, hastalık ve ihanetin olduğu bir senaryo yazdım. Yazdıklarımı birkaç yönetmene okuttum; beğendiler ama birkaç yeri revize etmemi istediler. Onları da hallettikten sonra filmi çekmeyi düşünüyoruz. Filmin adı 'Sadece Sen'...

Siz oynayacak mısınız?
Aslında karakterleri kendimi düşünerek yazmadım ama senaryoyu okuttuğum insanlar, ana karaktere uygun olduğumu düşündü. Herhangi bir değişiklik olmazsa oynamayı düşünüyorum.

NECATİ ŞAŞMAZ AĞABEYİM!
Necati Şaşmaz ile aranız nasıl?
Necatİ, ağabeyim benim. Onu çok seviyorum. Sette birlikte çok zaman geçiriyoruz.

Evlilik kararı sizi şaşırttı mı?
Şaşırdım. Arkadaşım arayıp "Bir düğüne davetlisin" dedi. Kimin düğünü olduğunu söylemedi. Ben de o sırada müsait değildim ve gelemeyeceğimi söyledim. Ertesi gün öğrendim ki Necati Ağabey'imin düğünüymüş! Eğer onun düğünü olduğunu bilseydim mutlaka giderdim. Bir araya gelince kendisini tebrik edeceğim.

BU DİZİ DEVAM EDER
'Kurtlar Vadisi', uzun soluklu bir proje. Sizce bu işin sırrı ne?
'Kurtlar Vadisi', gündemi çok iyi takip ediyor. 10 yıldan beri devamlı gündem değişiyor. Her şeyi çok iyi bir matematikle harmanlayıp izleyicisini ayakta tutuyor. O yüzden 10 yıldır devam ediyor ve her bölümü birinci oluyor.

Sizce dizinin sonu ne zaman gelir?
Dizinin sonu ne zaman gelir bilmiyorum. Bence bir bu kadar daha gidebilir. Hatta bir 10 yıl daha ilgiyle izlenebilir. Bir dizi 10 yıl nasıl bir numara olarak izleniyor ve gitgide izleyici kitlesi artıyorsa; yeni konularıyla ilgi de artarak büyüyecektir.

TESADÜFEN OYUNCUYUM!
Mühendislik okudunuz. Peki oyunculuğa nasıl geçtiniz?
Tesadüf oldu. Lisede okurken doktor olmak istiyordum ama mühendislik bölümünü kazandım. Sonra okurken modellik yapmaya başladım. Daha sonra da bir ajansa kaydoldum ve 'Kurtlar Vadisi'nden teklif geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor olma hayalim bu dizide gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz