Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki şairin şiirle aynı kadını etkileme çabası

Giriş Tarihi: 17.1.2013

'Kelebeğin Rüyası'nın fragmanı ve afişleri seyirci ile buluştu. İzleyici, "Filmin güzel olduğu tanıtımdan belli" yorumunda bulundu. Filmde aynı kadına aşık olan iki şair, şiirleriyle sevdikleri kadını etkilemeye çalışıyor

YılmazErdoğan'ın yazıp yönettiği 'Kelebeğin Rüyası' adlı filmin fragmanı ve afişleri görücüye çıktı. Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin Erdoğan, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan'ın rol aldığı film; 22 Şubat'ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu'da da seyirciyle buluşacak.

4 AYDA ÇEKİLDİ
Ön hazırlıkları iki yıl süren, çekimleri Zonguldak ve İstanbul'da dört ayda tamamlanan 'Kelebeğin Rüyası'; 1941 yılının Türkiye'sini ve İkinci Dünya Savaşı dönemini yansıtıyor. İki genç şairin hayatla ama en çok da aşkla olan mücadelesini de göz önüne seriyor. Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın; genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'yu canlandırdığı filmin fragmanı internette yayınlanır yayınlanmaz çok beğenildi. Fragmanı izleyenler "Filmin ne kadar güzel olduğu fragmanından belli" yorumlarında bulundu. Fragmanda aynı kadına (Belçim Bilgin Erdoğan) aşık olan iki şairin rekabeti dikkat çekiyor. Aynı zamanda arkadaş olan bu iki şair, bir iddiaya giriyor ve şiirleriyle genç kadını etkilemeye çalışıyor. Film için hazırlanan afişlerden birinde yazılı olan, Yılmaz Erdoğan'ın 'Aşk en güzel bahanesidir şiirin' cümlesi 'Kelebeğin Rüyası'nı özetliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki şairin şiirle aynı kadını etkileme çabası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz