Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hangover' filmi çok Amerikan bizimki çok Türk!

Giriş Tarihi: 19.1.2013

Ezgi Mola 'Celal ile Ceren'in bazı sahnelerinin 'Hangover'a benzetilmesi ile ilgili konuştu: Milyonlarca aynı çıkış noktası ile başlayan hikaye var. Önemli olan nasıl anlattığınız. 'Hangover' çok Amerikan, bizimki çok Türk

'Celal ile Ceren' isimli sinema filminde Şahan Gökbakar ile birlikte başrolleri paylaşan Ezgi Mola; canlandırdığı 'Ceren' karakterini, çekimlerinde neler yaşadıklarını ve Gökbakar'la çalışmanın nasıl olduğunu anlattı. Mola, 'Celal ile Ceren'in; bekarlığa veda partisine katılmak için Las Vegas'a giden dört arkadaşın macerasını anlatan 'Hangover' (Felekten Bir Gece) filmine benzediği yönündeki eleştirilere de açıklık getirdi.
'Celal ile Ceren' nasıl bir film oldu?
Aslında çok komik oldu. Bir çiftin ilişkisinden yola çıkılarak yazılan bir hikaye bu. Bu çiftin; altı yıllık beraberlikleri var ve çok da iyi anlaşıyorlar. Fakat verilip de tutulamayan bir söz var; bekarlığa veda partisine gitmek gibi. Bu sözden sonra bir ayrılık yaşanıyor ve sonrasında 'Celal'in başına birtakım şeyler geliyor. Bana senaryoyu ilk Şahan anlattığında çok samimi buldum. "Bir seyirci olarak izler miydim?" sorusuna "Evet, izlerdim" dedim. Şahan'la oynamak da beni cezbetti.
Peki, 'Ceren' ile aranızda bir benzerlik var mı?
Şahan "Kesinlikle benziyorsunuz" dedi. Aslında evet, bence de benzerlikler var ama her şeyimiz aynı değil.

İLK SERT KOMEDİ FİLMİM!
Komedi türündeki ilk filminiz, öyle değil mi?
Evet, ilk komedi filmim diyebiliriz. Daha önce 'Celal Tan ve Ailesi'nin Aşırı Acıklı Hikayesi' vardı ama o daha çok kara komediydi. Yani sert komedi olarak ilk filmim diyebilirim. Aslında ben türleri ayırt etmeyi sevmiyorum; asıl olan benim oynamam. Daha önce televizyonda çok komedi yaptım ama sinemada ilk popüler komedi filmim 'Celal ile Ceren'. Zaten komedi oynarken çok eğleniyorum. Tam da komediye çok ihtiyacım olan bir anda geldi teklif.

ŞİMDİDEN FİLM ÇOK SEVİLDİ
Gökbakar ile çalışmak nasıl?
Çok zevkli, acayip eğlendik. Şahan, otoriter olması gerektiği zamanlarda otoriter olan biri. Ben onun arkadaş, patron ve rol arkadaşı kimliklerini çok sevdim. Bir oyuncu olarak da arkadaşlığını hep yanımda isterim.
Daha önce tanışmış mıydınız?
2007'de 'Kolay Gelsin' diye doğaçlama bir sit-com yapmıştık. Orada tanışmıştık. Yönetmenimiz Uğur Yücel'di. 'Recep İvedik'in çıktığı seneydi.
Şahan Bey, 'Ceren'i sizin için mi yazmış yoksa sonra mı sizi seçmiş?
Bunu daha önce sormadım ama benim için yazdığını sanmıyorum. Herhalde yazdıktan sonra bu rol için beni düşünmüştür.
Halk filmi sevecek mi?
Ben bir aydır insanlardan inanılmaz iyi tepkiler alıyorum. Şimdiden çok ciddi bir kitleye ulaşmış bile.
Filmin birçok sahnesinin 'Hangover' filmine benzediği söyleniyor. Siz ne söyleyeceksiniz bu konuda?
Ben pek bağdaştıramadım. Tamam çıkış noktası aynı olabilir ama iki ayrı filmde de aynı şey düşünülmüş olamaz mı? Düşünsenize; milyonlarca aynı çıkış noktası ile başlayan hikaye var. Önemli olan nasıl anlatıldığıdır. Bizimki çok Türk bir iş, 'Hangover' çok Amerikan.
Şahan Gökbakar'ın Cem Yılmaz'la karşılaştırılması sizi rahatsız ediyor mu?
Hayır, niye etsin ki? Dünyanın her yerinde bu böyle. Bu olay futbol takımları arasında da geçerli. Bir tane olursa konuşabileceğimiz bir şey olmaz ama beş tane olursa konuşabileceğimiz beş farklı konu olur. Herkesin yıllar içinde oluşturduğu bir dil var. Ben o farklı dilleri görmekten çok keyif alıyorum.
Şahan Gökbakar iki ay sonra sizi arasa, "Recep İvedik'i çekiyoruz, gel dese" ne dersiniz?
Bu filmde yaptığım gibi önce konuşurum, benden ne istediğini sorarım. Muhtemelen ben sormadan o bana anlatır zaten çünkü o da bir oyuncu. Eğer başarılı olacağına inanırsak, neden olmasın. Ben 'Recep İvedik'e karşı önyargısı olan biri değilim.
En çok kime gülüyorsunuz?
Komik olan her şeye gülerim. Kendimi tutmam. Dünyanın en klişe esprisine bir saat gülebilirim. Bu nasıl anlatıldığına bağlı; yeter ki bana güzel satılsın.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Hangover' filmi çok Amerikan bizimki çok Türk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz