Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yapımcıyı Hollywood'lu sanma!

Giriş Tarihi: 20.1.2013
'Ulubatlı Hasan' rolü ile tanınan İbrahim Çelikkol, 'Fetih 1453' filmindeki rolünden sonra yapımcılar arasında oldukça popüler bir oyuncu haline geldi. Özellikle fiziği ile dikkat çeken Çelikkol, öyle popüler oldu ki; sahte Hollywood'çuların bile dikkatini çekti! Geçtiğimiz yaz aylarında kendilerini; Hollywood yapımı 'Famine' (Kıtlık) isimli bir filmin Türkiye'deki ortak yapımcıları olarak tanıtan ve Çelikkol ile görüşme talep eden birtakım kişiler, o dönem yakışıklı oyuncunun ayaklarını yerden kesti. Çünkü film hem bir Holywood yapımı olacaktı, hem de yönetmenliğini James Cameron yapacaktı!

HAVAYA UÇTU
Bu teklif üzerine havalara uçan İbrahim Çelikkol'a filmde, 'Denizci Fatih' rolü teklif edildi. Osmanlı İmparatorluğu'nun 19'uncu yüzyılda İrlanda'ya yaptığı maddi yardımı konu alacağı söylenen projede; Çelikkol'un dünyaca ünlü oyuncular Colin Farell ve Leonardo Di Caprio gibi isimlerle birlikte rol alacağını söyleyen yapımcılar, yakışıklı oyuncunun aklını iyiden iyiye çelmişler.

KONTÖRLÜ HAT!
İlk başta teklifi Kenan İmirzalıoğlu'na götüren Hollywood'lu(!) yapımcılar, ünlü oyuncudan "Hayır" yanıtını alınca, rotayı İbrahim Çelikkol'a çevirmiş ve kendisiyle görüşme talep etmişler. Fakat bu görüşmelerin üzerinden üç ay geçmesine rağmen yapımcılardan hiçbir ses çıkmamış. Bunun üzerine Çelikkol, daha önce defalarca menajerine arattığı yapımcıları bu kez kendisi aramış ve görmüş ki; aradığı numara hem kontörlü hat, hem de servis dışı! Çelikkol, bu durum üzerine yakın çevresine "Holywood'lu yapımcının kontürlü hattı mı olur?" diye espri yapmış. Projenin asılsız olduğunu farkeden İbrahim Çelikkol aslında bu 'hayali film' yüzünden maddi kayıp da yaşamış çünkü o dönem gelen film tekliflerini bu sözde film yüzünden kabul etmemiş!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yapımcıyı Hollywood'lu sanma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz