Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben çok zıplak bir tipimdir!

Giriş Tarihi: 23.1.2013

Harem' dizisinde 'Sebile' karakterini canlandıran Duygu Şen, "Şimdiye kadar hep dram oynadım ama ben normalde de çok zıplak bir tipimdir. Enerjim çok yüksektir, iyi espri yaparım" diyor

'Sümela'nın Şifresi Temel' filminden sonra 'Moskova'nın Şifresi Temel' filminde de rol alan Duygu Şen; her hafta 'Harem' dizisi ile ekranlara konuk oluyor. Dizide; 'Sebile' isimli gözde cariyeyi canlandıran Şen; komedide oynamaktan dolayı çok memnun. Ünlü oyuncu ile rol aldığı yapımları ve özel hayatını konuştuk.
'Harem' ilk yayınlanmaya başladığı dönemde 'Muhteşem Yüzyıl'la kıyaslandı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
'Muhteşem Yüzyıl'la hatta 'İşler Güçler' ve 'Leyla ile Mecnun'la karşılaştırdılar. Alakamız yok! Biz farklı bir iş yapıyoruz. Karakterler cartoon; çizgi film karakterleri gibi..

ÖNCE ÇEKİNGENDİM ŞİMDİ ALIŞTIM
Dizinin reytingleri de iyi. Bekliyor muydunuz, yoksa sizi de şaşırttı mı?
Bekliyorduk, şaşırmadık. Sonuçta Gani Müjde var işin içinde. Kalemi, mizahı çok kuvvetli. Halkın ne istediğini çok iyi biliyor. 'Hayat Bilgisi' beş sene sürmüş, 'Yahşi Cazibe' tutmuştu...
Komedi olarak ilk işiniz. Kendinizi komediye yakın buluyorsunuz?
Şimdiye kadar hep dram oynadım ama ben normalde de çok zıplak bir tipimdir. Enerjim çok yüksektir, iyi espri yaparım. İçimde komediyi daha çok barındırıyorum. Gelen yorumlar da çok olumlu.
'Sebile' haremdeki en seksi kızlardan biri. Bu rolle alakalı çekinceniz oldu mu?
Hayır, hiç olmadı. Gani Abi beni aradı ve "Tam senlik bir rol var" dedi. İlk kez komedi de oynadığım için çekingendim ama şimdi çok daha alıştım.

ZORLANDIM

'Moskova'nın Şifresi- Temel' filminde de rol aldınız...
'Temel'in sevgilisi, 'Zuhal'in en yakın arkadaşı 'Filiz'i oynuyorum. Aynı zamanda 'Temel'in en yakın arkadaşı 'Turgay'ın da nişanlısı. Filmde komedi yükünü erkeler üstleniyor. Komedi işinde, komedi oynayamamak çok zordu benim için.
İlk film iki milyon kişi tarafından izlenmişti. Bu başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?
İlk filmin başarısını tesadüf olarak düşünmüyorum. Çünkü bir tane Temel fıkrası bilmeyen yoktur. Temel'e illaki güleriz. Karadeniz'de zaten her şey fıkra. En aklı başında dediğin adam bile Temel barındırıyor içinde.
Sizde de 'Temel'lik var mı?
Ben Temel'in hasıyım. İçime Temel kaçmış benim, bildiğin Temel'im yani. Sakın yanlış anlaşılmasın; onlar gibi saf ve iyi niyetli olduğumu söylüyorum. Normalden daha farklı düşünüyorlar. Onların tamamen tesadüfen yaşadıklarını düşünüyorum. O yüzden Trabzon'da çok iyi dostlar edindim, beni hemen kabullendiler. (Gülüyor)

ERKEK GİBİYİM

Hayatınızda biri var mı?
Hayatımda kimse yok. Erkek gibiyim, o yüzden etrafımda kimse fazla barınmıyor. Romantik de değilimdir. Hatta romantizmden nefret ederim.
Sizi nasıl biri etkiler?
Mum ışığı, yemekler, çiçeklerle beni etkilemesi mümkün değil. Kız arkadaşımla konuştuğum gibi rahat konuşabildiğim biriyse, o zaman bitmiştir. Aşık olurum o adama. Hiç olmayacak birine de gönlümü kaptırabilirim. Ben aşık olmaya hazırsam; oraya bir ağaç koy, ona da aşık olurum yani, hiçbir şey yapmasına gerek yok.
Gelinlik hayali kuruyor musun?
Her kız gibi. Zaten sadece gelinlik giymek için evlenmek isterim. O düğünü yapalım, ondan sonra boşanalım fark etmez. Öyle olmasın tabii... (Gülüyor)

SEKSİ DEĞİL EVİN KIZIYIM!
'Pars Kiraz Operasyonu'ndaki sevişme sahneleriyle konuşulmak ve onunla anılmak sizi rahatsız ediyor mu?
Çok sinirlerimi bozuyor. "Bundan rahatsız oluyorum" deyip de keyif alan tipler var ama onlardan değilim. Gerçekten çok bozuluyorum. Seksi biri değilim, tam tersine 'evimizin kızı' modundayım.

AİLEM DESTEKLEDİ

Bu sahnelere aileniz tepki gösterdi mi?
Ailem beni hep desteklemiştir. Eskişehir'e Sinema-TV okumaya gidip bir sene sonra oyunculuk yapmak için döndüğümde bile bana destek oldular. Bahsettiğiniz sahneyle ilgili olarak da bir tepki göstermediler. Ben bugüne kadar pek çok yapımda rol aldım. Ailece üzüldüğümüz tek konu; internette sadece bu filmdeki sevişme sahneleri çıkıyor. Oysa benim rol aldığım başka yapımlar da oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben çok zıplak bir tipimdir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz