Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkimiz de çok enerjiğiz evimiz sirk gibi

Giriş Tarihi: 25.1.2013

'İnsanlar Alemi' programında aynı sahneyi paylaştığı Aylin Kontante ile geçtiğimiz ay evlenen Alper Kul, çok enerjik bir çift olduklarını söylüyor: Ev sirk gibi! Nazar değmesin diye sürekli dua etmek lazım

Kendi yazıp oynadığı 'Babamın Oğlu' oyunuyla üçüncü sezona giren Alper Kul, yakında yeni bir diziyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Geçen ay, 'İnsanlar Alemi' adlı projede aynı sahneyi paylaştığı Aylin Kontante ile hayatını birleştiren ünlü oyuncu; projelerini ve evliliğini anlattı...

BİLETLER TÜKENİYOR

Birçok oyuncu; izleyici azlığından yakınırken siz 'Babamın Oğlu'nun üçüncü sezonunu oynuyorsunuz...
Oyunumuz aynı ilgiyle izlendiği için çok mutluyum. Birçok yerde biletler günler öncesinden bitiyor. Ben de izleyici talep ettiği sürece oynamaya devam ederim diye düşünüyorum.
Sahnede tek başınıza olmanın avantajı ya da dezavantajı var mı?
Çok büyük avantajları ve dezavantajları var. İzleyiciyle birebir mücadele etme kısmı biraz riskli ama çok tatlı bir iş. Kendi yazdığım metinler olduğu için daha rahat müdahalede bulunabiliyorum. İzleyicinin psikolojisine göre her oyun birbirinden farklı oluyor. Bu, beni dinç, izleyiciyi de oyunun içinde tutuyor. Yalnız olmanın dezavantajını ise turnede yaşıyorum. Sürekli tek başıma oluyorum.
Tiyatro dışında projeleriniz var mı?
'İnsanlar Alemi' yeniden başlayacak. Başka bir dizi projesi daha olabilir.
'İnsanlar Alemi'nden rol arkadaşınız Aylin Kontante ile geçtiğimiz ay evlendiniz. Göz önünde olan iki oyuncu olarak evlilik kararı almanız zor oldu mu?
Hayatı basit yaşarsan bir sorun olmuyor. Biz programda oynarken bir araya geldik. Tanışmamızın akabinde ilişkimiz başladı ve evlenmeye karar verdik.
İkiniz de normal yaşantınızda ekranda göründüğünüz kadar enerjik misiniz?
Evet, ev sirk gibi! (Gülüyor) Nazar değmesin diye sürekli dua etmek lazım... Çok fazla evi anlatmak niyetinde değilim ama insanın sevgilisinin komik olması çok büyük bir lüksmüş. Ben de onun keyfini çıkartıyorum.

BİRLİKTE OYNAYABİLİRİZ

Peki eşiniz için bir oyun yazmayı düşünüyor musunuz?
Şimdilik böyle bir proje yok ama ilerleyen dönemlerde olabilir. Çünkü bir hafta tatile girdiğimizde kafam kurcalanmaya başlıyor ve yazmaya başlıyorum. Kafamda belki onun da oynayacağı bir oyun var. Bunu hayata geçirebilmek için vakit olması gerekiyor. Herhalde yazın olur.
İş konusunda tartışmalarınız oluyor mu?
Biz hiç iş tartışmıyoruz. 'İnsanlar Alemi'nde oynarken de böyleydi. Biz ona dikkat ediyoruz. Aynı işi yapıyor olmak hassas bir durum. Oradaki stresi neden eve taşıyasın ki?

ÇALIŞIRKEN HİPERAKTİF OLURUM

Yazmak, oynamak, yönetmek; bir oyuncu olarak daha seçici olmanıza neden oluyor mu?
Bu aslında obsesif bir durum. Her şey kendi kontrolünde olsun istiyorsun. Bu da sıkıntı yaratabilir. Ben çalışma sürecinde çok hiperaktif oluyorum. O yüzden oyunun her şeyine bulaşıyorum. Derdimi tam olarak o zaman anlatabiliyorum.

HER HAFTA AĞLAMAK İSTEMİYORUM
Son dönemlerde komediye ağırlık vermenizin nedeni ne?
Televizyondan bahsediyorsak; drama işlerinde her hafta başka acılar çekip bunları yaşama durumu var. Olacak iş değil. Bir hafta dayısı ölüyor, bir hafta kız arkadaşına tecavüz ediliyor, sonraki hafta kaza geçiriyor... Garip olaylar. Hayat akışı içinde birisinin başına bunlar gelse, sanırım hayatını nihayetlendirir. Bir dizinin tutup tutmaması da ayrı problem. Tutarsa her hafta ağlamak zorundasın. Ben sevdiğim işi daha keyifle ve gönlümü ortaya koyarak yapıyorum. Her hafta ağlamak tercih ettiğim bir iş olmadı. Bu yüzden komedi yapıyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
İkimiz de çok enerjiğiz evimiz sirk gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz