Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güğüs ve bacağın yerini sırt dekoltesi alıyor

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Ünlü isimler son dönemde katıldıkları davetlerde sırt dekolteli elbiseleriyle dikkat çekiyor. Moda yazarları, 2013 yazında göğüs ve bacak dekoltesinin yerini sırt dekoltesinin alacağını söylüyor

Tuvaletlere ve kokteyl giysileri trendlerine Hollywood'da karar verildiğini düşünecek olursak; arka arkaya yapılan son birkaç ödül töreni ve film galası, gelecek günlerde giyeceğimiz kıyafetlerin kodlarını açığa vurdu. Özellikle Altın Küre ödül töreni sonrası tüm moda yorumcuları, bu yıl hiç görmediğimiz kadar sırt dekoltesi göreceğimizi söylüyor. Uzun zamandır modaya damgasını vuran bacak ve göğüs dekolteleri yüzünden geri planda kalan sırt dekoltesi; yavaş ama sağlam adımlarla dönüyor!

YILDIZLAR TERCİH EDİYOR

Hollywood yıldızları da teker teker seksi sırt dekoltelerini vurgulamaya başladı. Blake Lively, Rihanna, Rosie Huntington- Whiteley, Jennifer Hudson gibi kusursuz bir fiziğe sahip olan genç şöhretler de bu trendin takipçileri arasına girdi. Anne Hathaway, Jessica Biel, Naomi Watts ve Cate Blanchet gibi her zaman sade bir stili benimseyen yıldızların; katıldıkları davet ve galalarda arka arkaya sırt dekolteli tuvaletleri tercih etmeleri de, bu trendin her geçen gün güçlendiğinin ispatı. Country müzik şarkıcısı Taylor Swift'in, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen 'Altın Küre' ödüllerine sırt dekolteli, seksi bir Donna Karan tuvaletle katılması da artık bu trendin 2013 yılına damga vuracağını ispatlamış oldu.

2007'DE DE MODAYDI
İngiliz Daily Mail gazetesi; sadece büyük modaevlerinin ve ünlü tasarımcıların değil, tekstil firmalarının da bu modayı benimsediğini ve gelecek sezon birçok markanın farklı sırt dekoltesi tasarımlarıyla tüketici karşısına çıkacağını yazdı. 2007 yılına da sırt dekoltesinin damga vurduğunu hatırlatan gazete; o dönemki aşırı iddialı tasarımların, kadınların ilgisini çekmeyi başaramadığını ancak bu sezon daha romantik ve daha klas sırt dekoltelerinin butiklerde yer alacağını belirtti. Daily Mail; sırt dekoltesinin derinliğini ise, kadınların tamamen fiziklerine duydukları güvenin belirleyeceğini belirtti. Yazıda; özellikle göğüslerine güvenmeyen, ancak seksi olmak isteyen kadınların bu modanın takipçisi olacağına dikkat çekildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Güğüs ve bacağın yerini sırt dekoltesi alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz