Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç milyon doları geri çevirdi!

Giriş Tarihi: 3.2.2013

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz; 'Masumiyet' ve 'Kader' filmlerinin televizyon dizisi olması için yapılan 3 milyon dolarlık teklifi reddetti

Yönetmen Zeki Demirkubuz; 'Masumiyet' ve 'Kader' filmlerinin televizyon dizisi olması için kendisine iletilen 3 milyon dolarlık teklifi reddetti. Demirkubuz; başrollerini Haluk Bilginer ile Derya Alabora'nın oynadığı 1996 yapımı 'Masumiyet' ve 2006'da çektiği Vildan Atasever'li 'Kader' filmlerini dizi yapmak isteyen bir yapımcının teklifini geri çevirdi. Ünlü yönetmen; yapımcıya, iki filmin ortak bir senaryo ile sadece 13 bölüm yayınlanması halinde teklifi kabul edebileceğini söyledi. Yapımcının, Demirkubuz'un bu şartına sıcak bakmaması üzerine bu proje de gerçekleşmedi.

53 BİN KİŞİ İZLEDİ
Bugüne kadar çektiği dokuz filmle, birçok ödül kazanan Demirkubuz; en son Engin Günaydın'ın rol aldığı 'Yeraltı' filmini yazıp yönetti. 'Yeraltı' 53 bin kişi tarafından izlenerek 515 bin lira hasılat elde etti. Demirkubuz, dizi teklifini kabul etseydi, tüm filmlerinde kazandığından daha çok para kazanmış olacaktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç milyon doları geri çevirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz