Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annem 'şehzade'yi oynamamı çok istedi

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Muhteşem Yüzyıl'daki 'Şehzade Mehmet' rolüyle adını duyuran Gürbey İleri: Sanki içime doğmuş gibi bu dizide rol almayı bekliyordum. Annem de "Keşke 'Mehmet'i sen oynasan, küçüklüğün ona benziyor" demişti. Ailece bu rolü çok istemiştik

Oyunculuk kariyerine 'Arka Sıradakiler' dizisiyle başlayan Gürbey İleri; 'Muhteşem Yüzyıl'daki 'Şehzade Mehmet' rolüyle üne kavuştu. 1988 doğumlu oyuncu, Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz'e bilinmeyen yönlerini anlattı.
Bu kadar popüler bir dizide rol almak nasıl bir his?
'Muhteşem Yüzyıl'; yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren beni heyecanlandıran bir projeydi. İçimde hep o dizide rol alma arzusu vardı. Sanki içime doğmuş gibi bekliyordum. 'Şehzade Mehmet' karakterine oyuncu arandığını duyduğumda "İşte o benim" dedim. Geçen yıl annem diziyi izlediğinde "Keşke 'Mehmet'i sen oynasan, küçüklüğün ona benziyor" demişti. Ailece bu rolü çağırdık resmen!

SETTE ÇOK HUZURLUYUM
'Şehzade Mehmet' olduğunuzdan beri hayatınızda neler değişti?
Her rolle kendimi özdeşleştirmeye ve hayatımda bir şeyleri değiştirmeye kalkarsam, bir süre sonra Gürbey'i kaybederim. Hayatımda duygu ve düşünce olarak değişim yaratmadı. Sadece daha çok tanınır oldum. 'Şehzade Mehmet'i seviyorlar, dolayısıyla beni de seviyorlar. Bu da çok güzel bir duygu. Kim sevilmek istemez ki?
Hiperaktif olduğunuzu duyduk. Bu, hayatınızı nasıl etkiliyor?
Oyunculuk; hiperaktifliğimi olumlu yönde etkiliyor. Daha çok düşünüyorum, en iyisini yapmaya çalışıyorum. Boşlukta hissetmiyorum kendimi ve sevdiğim işle meşgul oluyorum. Enerjimi başarıya dönüştürüyorum.
Dizi çekimi gibi disiplinli bir ortamda bulunmak sizi zorluyor mu?
Hiperaktif insanlar genellikle çok çabuk sıkılır. İlgilerinin geçici olmaması için meşgul oldukları alanı çok sevmeleri gerekiyor. Ben bir şeye tutku ile bağlıysam; olumsuz yanları da benim için katlanılabilir olur. Sette olmayı, kostümleri, oynadığım rolü, ekip arkadaşlarımı gerçekten seviyorum. Sette huzur buluyorum.
Hayaliniz basketbolcu olmakmış ama 10 sene oynayıp sakatlandıktan sonra basketbolu bırakmışsınız...
Basketbol oynarken yıllarca gecegündüz çalıştım. Günde çift idmanımız olurdu. En büyük idealim; NBA'de oynamaktı. Sürekli sakatlık yaşayınca bırakmak zorunda kaldım. Bıraktığım için de çok üzgün değilim çünkü diğer hayalim de oyunculuktu.
Rolünüz için sekiz kilo vermişsiniz. Hırslı biri misiniz?
Evet, kilo vermem gerekiyorsa veririm. Bu hırsla değil, işine gösterdiğin saygı ile alakalı bir şey. Başarılı olmak güzel ama yok edici bir hırsa sahip olmak insanın kendisini yok eder!


ARKADAŞINA GÖNDER
Annem 'şehzade'yi oynamamı çok istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz