Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalpleri bir mönüleri farklı

Giriş Tarihi: 9.2.2013

Aşk ve yemek, hayatın en keyifli iki noktası... Ancak bu keyif, her ilişkide uzlaşmaya dönüşmeyebilir. Yine de farklı tercihlerine rağmen birlikte mutfağa girenler var. Marie Claire, beslenme tarzları farklı üç çifti buluşturdu

GÖKÇE AYTAÇ ÖZYOL
YEMEKLE ARAM HİÇ İYİ OLMADI
Kocamın beslenme şekli bana göre çok daha düzenli. Etçidir ama üst üste et yediyse; "Benim biraz da sebze tüketmem gerek" der. Aramızdaki en büyük fark; düzenli ve düzensiz beslenmemiz olarak özetlenebilir. Ben en çok akşam 6'dan sonra yemek yiyorum. Çocukken de sabah kahvaltısıyla aram hiç iyi değildi.
İkimizin de ortak tercih edeceği yemek, salata olur. Misafir ağırlamayı, yedirip içirmeyi çok severiz ama ben az yiyorum, o değişmez bir gerçek.

GÖKÇE ÖZYOL
BEN SABAH YERİM EŞİM AKŞAM!
Biz beslenme özürlü bir çiftiz. Ben sabah kahvaltısına ağırlık veririm. Gökçe ise tam tersi sabah hiç yiyemez, o yüzden evdeki kahvaltı lojistiği benim üzerimde.
Yemekleri genellikle karım yapar, ben salata kısmında devreye girerim. Onun yediklerini ben yeseydim ölebilirdim, ikinci günde bana serum bağlarlardı çünkü çok az yiyor. Gökçe'nin iyi beslendiğini söyleyemem, ona nazaran ben biraz daha düzenli besleniyorum diyebilirim ama ikimiz de gece yemek yemeyi çok seviyoruz.

CEMAL HÜNAL / LALE CANGAL
CEMAL GİBİ BESLENSEM ÇOK SİNİRLİ OLURDUM

Cemal et sever, bense ilkokuldan beri vejetaryenim. Proteini yüksek sebzeleri keşfedip yemeklerimde kullanmayı çok seviyorum. İlla ki et yiyerek doymanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Eşim gibi beslenebilmem mümkün değil, ben o sayfayı 10 yaşında kapadım. Hayvansal ürünlerin tadını dahi hatırlamıyorum. Yine de düşünüyorum; onun gibi yesem herhalde çok sinirli ve kilolu biri olurdum. Et yiyen insanların sinirleri daha bir taşmaya hazır.
Cemal kesinlikle sağlıklı besleniyor ve yaşıyor. Ayrıca elinin ayarı da iyi. Hiç aklıma gelmeyen karışımlar yaratıyor. Bana mutfakta hep yardımcı oluyor.

CEMAL HÜNAL
HAMBURGER BAĞIMLISIYIM
Lale vejetaryen olduğu gibi, çok da seçicidir. Doğal ve sağlıklı yiyecekler tüketmeyi tercih eder, bulamazsa da aç kalır.
Bense etoburum ve hamburger bağımlılığım var ama yediğim her şey doğal, taze ve paketlenmemiş olmalı.
Lale'nin beslenme şeklinin tek kötü yanı; protein eksikliği yaşaması. Yoksa o da son derece sağlıklı besleniyor. Bu yüzden ona uyum sağlamakta zorlanmıyorum, hatta keyif alıyorum. Lale sayesinde her zamankinden daha sağlıklı besleniyorum. Ayrıca çok keyifli bir çeşitlilik oluyor.

CEREN AKSAN MUMCU / GÖKHAN MUMCU
YEŞİL ŞEYLERİ GÖRÜNCE AĞZIM SULANIR
Erken kalkar, her sabah en güzel öğünümüz olan kahvaltımızı yaparız. Gökhan yemek seçmez ama kesinlikle sağlıklı beslenmeyi sever. Gece belli bir saatten sonra da yediklerine çok dikkat eder. Benim yeni gördüğüm garip garip meyveleri yer. Benim gece atıştırmalarıma çok kızar.
Ben önce otçul, sonra etçilim. Koyu yeşil ve yapraklı olan şeyleri görünce ağzım sulanır. Tam bir Ege insanıyım.

O TATLIMA KARIŞIR, BEN ONUN ABUR CUBURUNA
Her öğün ayrı bir keyif aslında ikimiz için de. Bazen birbirimize karışmıyor da değiliz. O benim tatlı yememe karışıyor, ben de onun belli bir saatten sonra abur cubur yemesine.
Kırmızı et ve balık yemek, bana daha çok keyif veriyor. Her şeyi dozunda yemek gerektiğini düşünüyorum. Hatta çok sevdiğim fakat bana zararlı olabileceğini düşündüğüm bazı gıdaları, sınırlayarak tüketiyorum. Örneğin; Nutella'yı çok seviyorum ama günde bir kaşıktan fazla tüketmiyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalpleri bir mönüleri farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz