Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben seksi bir kadınım

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Ona ilişkin hepinizin az çok fikri vardır. Asena, kendini anlatacak kadar hayatımızın içinde oldu; hem de uzun süre. Peki, doğru anlatabildi mi? Anlatamamış olabilir. Ya da suskunluğunu bozup anlatmak isteyeceği şeyler var mı? Bu da çok mümkün. Kulak vermekte fayda var...

Şimdi "Asena kaç yaşındadır?" diye sorsam eminim ortak bir cevapta mutabık olamayız. Küçük yaşlarından bu yana hayatımızda olduğunu biliyoruz; bu yüzden yaşlanmış olma ihtimali yok. Ama kendimizi bildik bileli de bizde; o yüzden orta yaşı devirmiş olma ihtimali de var. Ona ilişkin o kadar çok yaşanmışlık var ki hafızalarımızda; bir dönem ne giydiğini, nereye gittiğini, hatta ne yediğini bile takip ediyorduk. İşiyle ilgili uzunca bir zamandır sessiz. Bir dönem dans edememiş, sonrasında da ettirilmemişti ama her şeyi geride bırakmış görünüyor. Ve bu ülkede daha yapacak çok şeyi olduğunun altını çizmek istiyor. Merak edenlere; Asena henüz 30'lu yaşlarının ortasında…

Bugüne kadar bildiğimiz bir Asena vardı, şimdi yeni bir Asena iddiasıyla dönüyorsun. Eskisiyle yenisinin farkı nedir?
Eski Asena her şeyden önce 'öğrenci' Asena'ydı. Her şeyi tadan, neyi nasıl yapacağını öğrenmeye çalışan biriydi. Çok duvarları yoktu. O zaman hayatında hocalar vardı; ona öğretiyorlardı. Ama yeni Asena, bugüne kadar aldığı dersleri artık hayata uygulamaya başlayan biri. İyi veya kötü, bugüne kadar yaşadıklarımdan çok şeyler öğrendim; artık bundan sonra aksiyon zamanıdır.

KAFAYI DİNLEMEK İÇİN GİTTİM

Artık hayattan öğreneceğin bir şey kalmadığını mı düşünüyorsun?
Yok, olur mu öyle şey? Bu hayatın her dakikasının bana öğretecekleri olduğunu düşünüyorum. Sadece şimdiye kadar çok şeyler öğrendim; edindiğim tecrübelerle artık daha sağlam adımlar atmak istiyorum. Yoksa kimse, bu hayatın kendisinden büyük değil. Kendini öyle gördüğün anda bitersin. Dünyadaki en büyük güç, başarıdır. Başarılı olmak için de tecrübe gerekiyor. Bugüne kadar yaşadıklarıma iyi tarafından bakarsak, oldukça fazla tecrübe edindiğimi söyleyebilirim.
'Survivor'a katılma amacın; yaşadıklarından sonra bazı insanlara, kendi ayaklarının üzerinde de durabileceğini göstermek miydi? Yoksa işin popülaritesinden mi faydalanmak istedin?
Tamamen eğlence amaçlı gittim. Türkiye'de ne kadar yarışma varsa, ilk katılan hep ben oldum zaten. Yıllarca tüm hayatımı insanların gözü önünde yaşadım. Attığım her adımdan herkesin haberi vardı. Artık bir nokta geldi ve kaçmak, uzaklaşmak istedim. Zaten 'Survivor' için teklif geldiğinde hemen kabul ettim; detayları bile konuşmadım.

KİMSEYİ RAKİP GÖRMEM

"Ne güzel tatil yaparım" diye mi düşündün?
Aklıma asla öyle bir şey gelmedi. Tatil dediğin nedir; ne zaman istesem giderim. Tatilde sevdiklerinle berabersin; yiyorsun, içiyorsun, dinleniyorsun. Orada başka bir şey vardı. Kendini deniyorsun her şeyden önce. Doğaya farklı bakıyorsun. O zamana kadar düşünmediğin birçok şeyi düşünme fırsatın oluyor. Bir de insan kolay kolay Dominik Cumhuriyeti'ne gidemez. Benim uçak fobim de var zaten! Madem böyle bir fırsat çıktı, değerlendireyim dedim. Hem uzaklaşırım, hem gider yarışırım…
Başarı hoşuna gidiyor o zaman...
İlla başarayım diye de katılmadım bu yarışmalara. Başarı tabii ki bu dünyadaki en güzel şey ama ben hep eğleneyim diye girdim. Fiziksel olarak kaldırabileceğim her türlü yarışmaya girerim. İlla kazanayım diye hırs yapmam. Mesleki hayatımda da hırslarım olmadı. Kendimi kimseyle karşılaştırmadım, kimseyle atışmadım, kimseye laf sokmadım. Bugüne kadar ağzımdan başkalarıyla ilgili laf çıkmadı. Kimseyle boy ölçüşmedim.
Aynı yarışmayı Türkiye içinde yapsalardı katılır mıydın peki?
Yok katılmazdım.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben seksi bir kadınım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz