Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda dünyası vefasız

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Karolina Kurkova, hipertiroidi ile karşı karşıya kaldıktan sonra 13 kilo aldı. Sağlığına kavuşan manken, moda dünyasının vefasızlığından dert yanıyor

Dünyanın en ünlü mankenlerinden biri olan 1984 doğumlu Karolina Kurkova, hipertiroidi yüzünden; Victoria's Secret başta olmak üzere birçok markayla yaptığı anlaşmayı kaybetti. Vücudu deforme olan ve aşırı kilo aldığı için moda dünyası tarafından dışlanan Kurkova, o dönemde yaşadıklarını ve podyumların iki yüzlü dünyasını Paris Match dergisine anlattı:

ANLAŞMALAR İPTAL EDİLDİ
Bir zamanlar Anna Wintour benim için "Geleceğin süpermodeli" diyordu ancak tüm bunlar hastalanana kadardı. Hastalanıp kilo almaya başlayınca podyumun gerçek yüzünü gördüm.
17 yaşındayken Vogue'un kapağındaydım. Spor ve diyet hayatımın vazgeçilmez bir parçasıydı. Ancak hipertiroidi ile karşı karşıya kaldım.
Hastalığın ilk evresinde delirdiğimi sandım. Ne yaparsam yapayım kilo alıyordum. Toplamda teşhis konulup tedaviye başlayıncaya kadar geçen süreçte 13 kilo aldım.
Victoria's Secret, kontratımı ilk iptal eden marka oldu. Birçok marka da benimle anlaşmalarını iptal etti.
2009'da evlendiğim Archie Drury ve çocuğumuz, bu zor süreçte hep benim yanımdaydı. Ancak moda dünyası vefasız. Çok kişi beni hasta olduğumu bile bile terk etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda dünyası vefasız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz