Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkekler kadınların istediği hayatı yaşar

Giriş Tarihi: 26.2.2013

'Kurtlar Vadisi: Pusu'dan ayrıldıktan sonra iki farklı filmde rol alan Gürkan Uygun; kadın-erkek ilişkilerinin anlatıldığı 'Testosteron' adlı oyunda da sahneye çıkıyor: Oyun da gösteriyor ki; erkekler her zaman, kadınların istediği hayatı yaşıyor!

Bugüne kadar hep çatık kaşlarıyla gördüğümüz Gürkan Uygun, 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 10 yıl başarıyla canlandırdığı 'Memati' kimliğinden sıyrılıp çok farklı karakterlere hayat vermeye başladı. İki farklı filmle izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Uygun; Oyun Atölyesi'nin beş sezondur devam eden 'Testosteron' adlı oyununda da tiyatro seyircisinin gönlünü fethediyor. Ünlü oyuncuyla; rol aldığı iki sinema filmini, 'Kurtlar Vadisi'nden neden ayrıldığını ve kadın-erkek ilişkilerine bakışını konuştuk...
'Testosteron' oyununda oynamaya nasıl karar verdiniz?
Uzun zamandır tiyatro yapmak istiyordum; şükür ki bu sene vakit bulduk. Ben zaten daha önce de Oyun Atölyesi'nde oynamıştım. Haluk Abi (Bilginer) sağolsun çağırdı; şimdi 'Testosteron'da oynuyorum. Beş sezondur sahnelenen bir oyun ama yepyeni bir kadroyla yolumuza devam ediyoruz.

ERKEK DAHA BENCİL VE SAF

Oyunun bu kadar uzun sürmesinin sebebi ne sizce?
Çok iyi yazılmış bir oyun. Erkek dünyasını çok iyi anlatıyor. Birçok bilimsel veriyle de desteklenmiş olduğu için gerçeklik payı var. Sonuçta erkek ortamında muhabbetlerin nasıl olduğunu az çok biliyorsunuz; biz de oyunda o havayı vermeye çalıştık. Erkekleri çözmeye ve onların gözünden kadınları anlamaya çalışıyoruz.
Sonuç ne peki?
Erkeğin istedikleri kadının elinde, kadının istediği yine kendi elinde! Erkeklerin kadınlara olan duygu ve düşüncelerinden dolayı, kadınlar erkekleri yönetiyor diyebiliriz. Oyunda da erkeğin ne kadar bencil ve saf olduğunu görüyoruz.
Erkek olmak zor mu?
Bence erkek olmak dünyanın en kolay şeyi. Çünkü tüm yükü kadınlar üstleniyor. Biz de kadınların istediği hayatı yaşıyoruz. Kadınlar çocuklarına, kocalarına ve kendilerine bakıyorlar; erkeklerin kendilerine bile bakamadıkları oluyor. Kadınlar fizyolojik olarak öndeler zaten; erkeklerden daha duyarlılar, daha detaycılar ve daha farkındalar her şeyin. Erkekler daha düz. Ben neler söylüyorum; Allah'ım, ya rabbim! (Gülüyor) Beni patates edeceksin, iyice rezil olacağız!


ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler kadınların istediği hayatı yaşar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz