Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tellaktan kağıt isteyip hamamda şarkı yaptım

Giriş Tarihi: 26.2.2013

'İşte O Sensin' adlı albümüyle dinleyiciyle buluşan Murat Başaran: Galatasaray Hamamı'ndayken aklıma şarkı sözleri geldi. Tellaktan kalem kağıt isteyip 'Kuş Beyinli Densizler' parçasını yaptım

'Azıcık Ucundan', 'Sana Ölürüm' gibi popüler şarkılara imza atan Murat Başaran, beşinci albümünü çıkardı. 'İşte O Sensin' adını verdiği albümüyle 4.5 yıl aradan sonra hayranlarıyla buluşan ünlü sanatçı; 'Kuş Beyinli Densiz' parçasıyla dikkatleri çekti. Başaran ile yeni albümünü ve aşka bakışını konuştuk.
Müziğe neden 4.5 yıl ara verdiniz?
Her üç yılda bir albüm çıkarıyordum. Bu albümde de istikrarı bozmayacaktım ama bir şarkı daha eklemeye karar verdim. O şarkı yüzünden uzadı.
Hangi şarkıydı o?
Albümün de adını taşıyan şarkı; 'İşte O Sensin'.
Duygusal şarkıları size daha çok yakıştırıyorlar. Siz hangisinden daha fazla keyif alıyorsunuz?
Ben hareketli şarkıları da söylüyorum ama sevenlerim "Sen duygusal parçaların prensisin" diyor. Duygusal şarkılar üzerime yapıştı ama yorumcuysanız her türü söylemeniz gerekiyor.
Şarkılarınızı diğer sanatçılar da söylüyor. Bu neler hissettiriyor?
Çok güzel bir duygu. Ebru Gündeş, Petek Dinçöz istedi. En son Hülya Avşar, 'Seni Üzerler' adlı şarkımı istedi ama ben o parçayı kendi albümüme koydum.

ŞARKININ İKİ İSMİ VAR
Bu şarkıyı daha önce de başka bir albümde söylemiştiniz, değil mi?
Evet. Bu albüme de klip çekmek için koydum. Çünkü bu şarkının çok seveni oldu.
'Kuş Beyinli Densiz' şarkısının hikayesi nedir?
O şarkıyı hamamda yaptım! Üç arkadaş Galatasaray Hamamı'na gitmiştik. Aklıma bu sözler geldi. Tellaktan kalem kağıt istedim, sırılsıklam bu şarkıyı yazmaya başladım. İlk kıtasını hamamda bitirdim. Arkadaşlarım, "Mutlaka albüme koymalısın" diye ısrar etti. Dalga geçiyorlar sandım. İskender Paydaş'a götürdüm; "Hemen aranjesini yapalım" dedi. Öyle koyduk albüme.
Şarkının diğer ismi de 'Alev Alev'. Neden iki isim koydunuz?
Şarkıdan bahsederken 'Kuş Beyinli Densiz' diyemeyenler, 'Alev Alev' desin diye...


ARKADAŞINA GÖNDER
Tellaktan kağıt isteyip hamamda şarkı yaptım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz