Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeki Alasya'yla rol almak heyecan verici!

Giriş Tarihi: 2.3.2013

Dizide zorla evlendirilmek istenen 'Gülbahar'ı oynayan Akyıldız: Zeki Alasya filmleriyle büyüdük, bu ustayla oynamak heyecan verici

Öğretmen ve öğrencilerin hayatına odaklanan, atv'nin sevilen dizisi 'Bizim Okul'da; 'Gülbahar'ı canlandıran genç oyuncu Gökçe Akyıldız, 10 yaşından beri setlerde... Reklam filmleriyle başladığı ekran deneyimine 'Hayat Devam Ediyor', 'Kötü Yol', 'Gazi' ve 'Parmaklıklar Ardında' dizileriyle devam eden Akyıldız; oyunculuk serüvenini anlattı...
Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ndeki eğitiminiz devam ediyor. Bir yandan öğrenci olmak, bir yandan da bu tempoda çalışmak zor değil mi?
Evet, zor bir durum. Hem öğrenci olup, hem de sabah-akşam sette çalışmak çok yorucu... Bazen verimli olabilmek zor olsa da, işi sevdiğinizde bu yoğunluk keyif verebiliyor.

ISRARLARIM SONUÇ VERDİ!

10 yaşındayken oyunculuk yapmaya başlamışsınız. Dizi sektörüne nasıl dahil oldunuz?
Küçük yaşlardan beri oyunculuğa ilgim büyüktü. 'Büyüyünce ne olacaksın?' sorusuna "Oyuncu olmak istiyorum" cevabını veriyordum; ailem de bu istediğimin farkındaydı. Israrlarım üzerine ağabeyim, beni bir ajansa kaydettirdi. Önce bir reklam filminde rol aldım, sonra da dizi sektörüne adım attım.

ÇOK EĞLENİYORUZ
'Bizim Okul' çok beğenildi. Bu tarz okul projelerinin dikkat çekmesini siz neye bağlıyorsunuz?
Dikkat çekmesinin nedeni sadece gençlerin değil, çocukların da rahatlıkla izleyebilmesi diye düşünüyorum.
Zeki Alasya ve Cem Davran gibi isimlerle birlikte çalışmak size ne kattı?
Zeki Alasya filmleriyle büyüdük, onun gibi bir ustayla aynı sahnede bulunmak bile heyecan verici... Zeki Bey çok usta, çok baba ve çok da kibar... Ben ve arkadaşlarım, bazen hata yapabiliyoruz; o bizi kırmadan, incitmeden düzeltmeye çalışıyor. Cem Davran ve Levent Ülgen de aynı şekilde. Onlarla bir arada olmak çok güzel.
Bu kadar eğlenceli bir dizinin kamera arkası nasıl geçiyor?
Biz, ekip olarak çok eğleniyoruz. Hatta birçok sahneyi güldüğümüz için tekrar alabiliyoruz ve çok eğleniyoruz.
Rolünüzü canlandırırken lise anılarınız canlanıyor mu?
Evet, lisedeki haylazlıklarımız yeniden canlanıyor; çok güzel bir duygu.

TEK DEZAVANTAJIM YAŞITLARIM GİBİ OLAMADIM
Küçük yaşınıza rağmen birçok dizide rol aldınız. Genç yaşta oyunculuğa başlamanın avantajı ya da dezavantajı var mı?
Avantajı tabii ki var. Bir kere; kamera arkası çok farklı bir sistem. Duruş ve hareket bilmek gerekiyor. Bunlar bir anda öğrenilecek bilgiler değil, tecrübe ve deneyimle öğreniliyor. Ben oyunculukta öğrenme sürecinin bitemeyeceğini düşünenlerdenim. Her işin farklı bir deneyim ve farklı bir bakış açısı oluşturduğuna inanıyorum. Bu konuda çok şanslıyım. Tek dezavantajım normal yaşıtlarım gibi davranamamak, arkadaşlarım gibi sokakta top ya da ip atlayamamak oldu sanırım (Gülüyor). Yeni de oyunculuk için her şeye değer. Mesleğimi gerçekten çok seviyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeki Alasya'yla rol almak heyecan verici!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz