Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye kötü haber

Giriş Tarihi: 3.3.2013 11:01 Güncelleme Tarihi: 3.3.2013 12:39

'nin özgürlüğü tehlikede. Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcıya "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan verilen 6 yıl 3 ay cezasının onanmasını istedi.

Aşk hayatında aradığı mutluluğu Faruk Salman'da bulan 'nin yüzü fazla gülmedi. Şarkıcı gelen son haberlerle kabus dolu günler yaşamaya başladı.

Özel yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, şarkıcı Deniz Seki'ye "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 6 yıl 3 ay cezası verilmesine ilişkin kararın temyiz edilmesi üzerine, dosya Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi. Başsavcılığın tamamladığı tebliğnamede, şarkıcı Deniz Seki ile diğer sanıklar hakkında, uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan kurulan mahkumiyet hükümlerinin onanması istendi.

Başsavcılığın tebliğnamesinde, Deniz Seki müdafasının, iletişimin tespitinin ve arama kararının hukuka aykırı olduğuna, sanığın kendisi için uyuşturucu madde temin ettiğine, aleyhte delil olmadığına dair yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının reddiyle usul ve yasaya uygun hükümlerin onanması talep edildi. Tebliğname davaya bakacak Yargıtay 10. Ceza Dairesi'ne gönderildi. Başsavcılığın tebliğnamesinin bağlayıcı niteliği bulunmuyor. Deniz Seki ile ilgili son kararı, Yargıtay 10. Ceza Dairesi verecek.

İŞTE KARAR

"Yine dosya kapsamından sanık Deniz Seki'nin birçok kez, hatta hemen hemen her gün diğer örgüt üyesi sanıklardan Sinan Yüksel, Abdullah Haner ve Erdal Saka'dan uyuşturucu satın aldığı, böylece yine yasada tarifi olan 'SATIN ALAN' sıfatını kazandığı anlaşılmıştır. Yine, dosya kapsamından sanık Deniz Seki'nin 'BULUNDURAN KİŞİ' olarak da atılı suçu işlediği anlaşılmıştır. Uyuşturucu veya uyarıcı maddenin bulundurulması suçu mütemadi bir suçtur. Dosya kapsamında sanık Seki'nin gerek kendi kişisel ihtiyacı için gerekse arkadaşları için değişik tarihlerde çok sayıda uyuşturucu maddesini suç örgütü üyelerinden temin ederek yanında bulundurduğu ve arkadaşlarına gönderdiği anlaşıldığından 'BULUNDURAN KİŞİ' sıfatıyla da sanığın atılı suçu işlediği anlaşılmıştır."

Deniz Seki'nin avukatı Naim Karakaya, konuyla ilgili twitter'da şunları yazdı: "Yargıtay savcısının görüşü asla karar değildir. Karar mercii dairedir ve dosya daha önüne gelmemiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Seki'ye kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz