Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatta tevekkül edip gülümsemeli

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Yakışıklı oyuncu İbrahim Çelikkol: Hayatta biraz tevekkül etmek ve gülümsemek gerekiyor. Hiçbir zaman "Acaba ileride ne yapacağım?" diye düşünmedim; önüme çıkan fırsatları iyi değerlendirdim

Profesyonel basketbol kariyerini sonlandırıp bir süre modellik yapan İbrahim Çelikkol, oyunculuğa Osman Sınav'ın 'Pars: Narkoterör' filmiyle adım attı. 'Keskin Bıçak', 'Karadağlar', 'İffet' dizilerinde oynayan Çelikkol; 'Fetih 1453' filminde 'Ulubatlı Hasan' karakterini canlandırmıştı. Şimdilerde de 'İntikam' dizisinde rol alıyor. Ünlü oyuncu; Marie Claire dergisinden Tuğçe Kayar'a hem yeni dizisini, hem de özel hayatını anlattı...
Ruhunuzda gençliğinizden kalan neler var?
Hatalar, doğrular, yanlışlar var... Önemli olan da az 'keşke' ile hayata devam edebilmek.
Yola oyunculuk yapmak için çıkmadınız ancak iddialı yapımlarda rol aldınız. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bence hayatta biraz tevekkül etmek ve gülümsemek gerekiyor. Hiçbir zaman; 'Acaba ileride ne yapacağım?' diye düşünmedim. Önüme çıkan fırsatları iyi değerlendirdim. Hiç hesapta yokken bana ilk oyunculuk teklifi geldiğinde reddetmedim.

İSTANBUL 'ZORLUK' DEMEK
Sizi en heyecanlandıran rolünüz hangisiydi?
'Fetih 1453'te oynamak... Filmde, surlara bayrağı diken 'Ulubatlı Hasan' rolündeydim. Bu karakteri canlandırmak ruhumu yükselten, beni çok mutlu eden bir deneyimdi gerçekten.
İstanbul'u gerçek hayatta da fethedebilir mi insan?
İstanbul'da yaşamak için cesur olmak gerek. Şehrin olumlu yanlarını yakalamak size kalmış. Yine de İstanbul bana göre 'zorluk' demek. Cesur olmak zorundasınız ama bu cesaret sizi güçlü kılıyor.
14 Şubat'ta 31'inci yaş gününüzü kutladınız. 30'lu yaşları sevdiniz mi?
30'lu yaşlar bana dinginlik getirdi. Artık daha rahat ve pozitifim. Çocukça serseriliklerimi üzerimden attım. Haylazlıklarım bitti. Kendimi yenilenmiş hissediyorum.
Kadınlar tarafından beğenildiğinizin farkında mısınız?
İş esnasında bile kendime zaman ayırıp spor yapan, kendini seven bir insanım. Bu da kendi kendime dair bir farkındalığa neden oluyor. Böyle düşünülüyorsa, bu beni sadece mutlu eder.
Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz?
Evlilik yeri ve zamanı geldiğinde yapılması gereken, hayatı düzene sokan güzel bir birliktelik şekli. Ayrıca evlenip çocuk yapmanın kariyeri olumlu etkileyeceğini de düşünüyorum.
Güzel kadını nasıl tanımlarsınız?
Bu sorunun cevabı bende değil, kadınlarda aslında. Bir kadının gözleri, duruşu, varoluşu, kendini ifade ediş biçimi; kendi güzellik tanımını kendisi yapıyor zaten.
Hayal kurar mısınız? Hayal kurmak güzel ama ben yarını düşünerek hareket eden biri değilim. Güne başlarken o gün içinde insanların birbirini kırmamasını, her şeyin olumlu olmasını istiyorum yalnızca.

MERHAMETİ RUHUNDA HİSSETMELİSİN

'Merhamet' dizisine nasıl dahil oldunuz?
'Kahperengi' romanını ve bağlantılı olarak senaryoyu okuduktan sonra çok etkilendim. Özgü Namal'ın canlandırdığı 'Narin' karakteri çok güçlüydü. Ona aşık olan 'Fırat'a hayat verecek olmak beni çok heyecanlandırdı.
'Fırat' hangi açılardan cezbetti sizi?
'Narin', "Beni hatırladın mı?" diye sorduğunda; Fırat, "Kimse bana senin kadar güzel bakmadı" diye cevap veriyor. Canlandırdığım karakteri bana yakınlaştıran cümle de bu oldu.

ÖZGÜ KEYİFLİ BİRİ

Merhametli misinizdir?
Hayatımın hiçbir döneminde "Merhametli bir insanım" demedim. Bunu bedeninizde, yüreğinizde hissediyor olmanız gerekir.

Özgü Namal ile nasıl bir ikili oldunuz?
Özgü ile çalışmak çok keyifli. Güzel bir enerji veriyor. Ayrıca oyunculuk olarak da çok iyi paslaşıyoruz. Bu sayede oyunculuğumuz daha da büyüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatta tevekkül edip gülümsemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz