Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarkan'dan yardım istemedim çünkü sanatta torpil olmaz

Giriş Tarihi: 20.3.2013

İlk albümü 'Ayna'yı geçtiğimiz yıl çıkaran Cenk Tevetoğlu, albümünün tanıtım aşamasında kuzeni Tarkan'dan hiç destek istemediğini söylüyor: Yardım istemedim çünkü sanatta torpil olmaz ama isteseydim seve seve ederdi

Megastar Tarkan'ın kuzeni Cenk Tevetoğlu, 18 yıllık sahne hayatından elde ettiği deneyimle hazırladığı ilk albümü 'Ayna'yı geçtiğimiz yıl çıkardı. Tanıtım çalışmalarına yeni başlayan Tevetoğlu ile; Tarkan'ı ve albümünü konuştuk...
Yıllardır sahnede olmanıza rağmen albümünüz neden bu kadar geç çıktı?
Gerekli olgunluğa erişip kendinizi hazır hissettiğinizde albümünüzü çıkartıyorsunuz. Bir de paramız yoktu. 18 yıldır sahneye çıkıyorum ama birikimimizi yeni yaptık ve albümü ancak çıkarabildik.
Albümün tanıtımında kuzeniniz Tarkan'dan destek istediniz mi?
Hiç yardım talep etmedim. Eğer yardım isteseydim; tüm kalbiyle, maddi ve manevi olarak yanımda olurdu ama ben öyle bir şey istemedim. Sanatta torpil olmaz çünkü. Tarkan'la çıkış yapmayı değil, yola devam etmeyi isterim.

ARA ARA GÖRÜŞÜYORUZ

Tarkan'la sık sık bir araya gelebiliyor musunuz?
Sık sık görüşme imkanımız olmuyor. Hayat programı, iş programı çok yoğun. Zaten çoğu zaman Türkiye'de olmuyor. Buraya geldiğinde de konserlere koşturuyor. Ama ara ara görüşüyoruz.
Uzun süredir Ortaköy'deki Akustikhane'de sahneye çıkıyorsunuz; sizi dinlemeye geliyor mu?
Albümümü dinliyor. Buraya geliyor desem ortalık karışacak. O yüzden gelmiyor diyeyim. İnsanlar da beni dinlemeye gelsinler.
Albüm çıkmadan önce şarkılarınızı Tarkan'a dinletip danıştınız mı?
Albüm basılmadan önce dinledi ve çok beğendi. Hatta, "Tamamen bilgisayardan uzak, doğal, enstrümanların dans ettiği, aranjelerin düşünüldüğü bir albüm olmuş. Sahnede yaptığın şeyin CD'ye basılmış hali..." dedi. Bu albümde olmadı ama ilerleyen dönemlerde düet de yapabiliriz. Ben onun konserinde çıkıp şarkı söyleyebilirim. Bir klipte de birlikte oynayabiliriz.

GİTARIMLA TÜRKİYE'YE MEYDAN OKUYABİLİRİM

Yeni projeleriniz var mı?
Bu sene bir şarkılık single yapmayı düşünüyorum. Önemli bir isimle düet yapacağım. Sahne çalışmalarımız devam edecek, konserlerimiz olacak. Canlı performans konusunda elimde gitarım varken, tüm Türkiye'ye meydan okuyabilirim. Türkiye'de herkes albüm yapabilir ama herkes hakkıyla sahne performansı sergileyemez. İnsanlar ekranda kandırılıyor. Performans sergileyenlerin yüzde 85'i yeterli performans düzeyinde değil. Hepsi karaoke sanatçıları... Bize çok üst düzey gibi gösterilen sanatçılar, aslında öyle değiller.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarkan'dan yardım istemedim çünkü sanatta torpil olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz