Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filmde Kylie'yi oynatma fırsatını kaçırdık!

Giriş Tarihi: 22.3.2013
'Anzac&Johnny the Turk' (Anzak ve Mehmetçik) filminin yönetmeni ve yapımcısı Eriş Akman; a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal'e konuk oldu. Akman, Çanakkale Savaşı'nda karşı cephelerde savaşan iki eski askerin buluşmasını anlatan filmle ilgili merak edilenleri anlattı:

ASLINDA SAVAŞ FİLMİ DEĞİL
Türk sineması bir Çanakkale filmi daha kaldırır mı, bunu ben de kendime soruyorum. Ama ben bizim filmimize Türk sineması olarak bakmıyorum; dünyaya açılan bir Türk filmi bu.
Bu tam olarak Çanakkale Savaşı filmi değil. Hikaye, 1985'te geçiyor. Anzak Günü'nde, yaşayan gazileri bir araya getiriyorlar. Savaş günlerinden birbirini tanıyan biri Anzak, biri Türk iki gazi de burada karşılaşıyor. Birinde diğerinin cüzdanı kalmış...
40 yıldır sinema ve tiyatroyla ilgileniyorum. Türk sinemasının dünyaya açılacak yeteneği olduğunu biliyorum.
Bu filmin senaryosu, 2006'dan beri hazır. Üç yıl önce Hollywood ile temas kurduk ve prodüktörümüz Kelley Reynolds ile anlaştık.
Filmde Russell Crowe'un oynayacağı söylendi, sonra "Haberi bile yok" diye yazıldı. Biz "Crowe gibi ünlü Avustralyalı oyuncuları oynatacağız" demiştik. Bunlara çaba demek daha doğru olur.
Daha önce Serdar Akar da filminde Mel Gibson'ı oynatacağını söylemişti. O, milliyetçi bir oyuncu; Çanakkale filminde oynamayı ister mi? Mel Gibson, Russell Crowe gibi oyuncuların her dakikası bir yıl önceden hesaplanıyor.
Filmi 2012'de çekebilseydik, Kylie Minogue'u oynatacaktık. Çekemeyince, tarihi kaçırdık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filmde Kylie'yi oynatma fırsatını kaçırdık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz