Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aileden ünlü DJ'ler

Giriş Tarihi: 23.3.2013

Armut dibine düştü ve müzik dünyasının ünlü isimlerinin çocukları da kendilerine meslek olarak müzisyenliği seçti. Tek fark ise; genç neslin, annebabaları gibi yorumcu olmak yerine DJ'liği tercih etmiş olması

BARIŞ-DOĞUKAN MANÇO
Barış Manço'nun büyük oğlu Doğukan Manço, babasının izinden giderek küçük yaşta müzik çalışmalarına başladı. Amatör olarak DJ'lik yapan oğul Manço, ilk adımını 2008'de babası adına düzenlenen bir etkinlikte attı. Manço, kendi remikslerinden oluşan performanslarını; yurt içi ve yurt dışında sahneliyor.

HANDE YENER-ÇAĞIN KULAÇOĞLU

Pop müziğin en ünlü seslerinden Hande Yener, oğlu Çağın Kulaçoğlu'nu da müzikle iç içe büyütmüş. Çağın da; annesinin yakaladığı başarının da etkisiyle, bu işe girme kararı almış. Genç müzisyen, annesi gibi sahnede şarkı söylemek yerine DJ'lik yapmayı tercih ediyor.

İBRAHİM TATLISES-İDO

Geçtiğimiz yaz müzik eğitimi için Amerika'ya giden İdo, sömestir tatilinde İstanbul'a gelmişti. Boston'da birkaç barda hobi olarak DJ'lik yaptığını söyleyen İdo "Çok güzel bir deneyimdi. Ara sıra babamın şarkılarını da çaldım. Zaten İstanbul'a döndüğümde babamın birkaç şarkısına cover yapmak istiyorum. Aynı zamanda işin, eğitimini aldığım prodüktörlük kısmında olmak istiyorum" demişti. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da bir gece kulübünde performans sergileyen İdo'ya, annesi Derya Tuna da, danslarıyla eşlik etmişti.

SEZEN AKSU-MİTHAT CAN ÖZER

Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer, müzik kariyerine DJ olarak başlamış ve birçok kulüpte performans sergilemişti. Pis'ton isimli rock grubuyla müzik yaşamına devam eden Özer, bir dönem gece kulübü de işletti.

YURDAER-OZAN DOĞULU

Türk pop müziğinin önemli müzisyenlerinden merhum Yurdaer Doğulu'nun iki oğlu; Ozan ve Kenan Doğulu, babalarının izinden gidiyor. DJ'lik ve aranjörlük yapan Ozan Doğulu'nun, kardeşi Kenan Doğulu'nun yanı sıra birçok ünlü sanatçının albümünde imzası bulunuyor. Ozan Doğulu, kendi projesi olan 'Ozan Doğulu Live Project'e de çeşitli mekanlardaki performanslarıyla devam ediyor.

DÜNYA YILDIZLARININ DJ ÇOCUKLARI


MADONNA-DAVID
Madonna'nın 7 yaşındaki evlatlık oğlu David de annesinin izinden gidiyor. Ancak o kendisine kariyer olarak DJ'liği seçecek gibi görünüyor. İlk olarak annesinin Philadelphia'da verdiği konserde DJ setinin başına geçen David, seyircilerden tam not aldı. Küçük David, bu işten keyif almış olmalı ki; yine annesinin Los Angeles'ta verdiği konserde DJ setinin başına geçti.

TOM CRUISE-CONNOR
Hollywood'un en ünlü aktörlerinden Tom Cruise'un oğlu Connor, film piyasası yerine müzik dünyasını tercih etti. İngiltere'de Chinawhite adlı gece kulübünde DJ'lik yapan 17 yaşındaki Connor, DJ'likte istediği başarıyı şimdiden yakalamış gibi görünüyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aileden ünlü DJ'ler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz