Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Takım elbiseler artık sizi zayıflatacak!

Giriş Tarihi: 23.3.2013

İpekiş'in üretip tüm dünyaya sattığı akıllı kumaşlar; erkeklere konforun kapısını açıyor. Bu kumaşlarla dikilen takım elbiseler; zayıflatıyor, stresi yok ediyor

Türkiye'nin ilk yünlü kumaş markası İpekiş; Versace, Dolce&Gabbana, Moschino ve Christian Dior gibi markalarla çalışıyor. Dünyanın her yerine İpekiş'in ürettiği yünlü kumaşlar ulaşıyor. Marka, 'Kumaşın sekiz harikası' ismini verdiği son koleksiyonuyla da dikkat çekiyor. İpekiş Genel Müdürü Aşkın Kandil, akıllı kumaş koleksiyonunu anlattı:
2005 yılından beri; şehirli, iş yaşamına uygun, yüzde 100 yünden oluşan takım elbiselik kumaş üretimine odaklandık. İpekiş olarak; iş hayatında aktif olarak çalışan insanların karşılaştığı sorun ve ihtiyaçları belirledik.

STRESİ AZALTIYOR

Bu amaçla mevsim şartlarından mümkün olduğunca az etkilenen, müşterilerimizin hareket kabiliyetini koruyan, stresi azaltan ve tazelenme hissi yaratabilecek kumaşlar üzerinde çalışmalar yapmaya başladık.
Son üç yıldır 14 kişilik bir ekip; hem akıllı kumaş koleksiyonumuz, hem de diğer yenilikçi ürünlerimiz üzerine çalışmalarını sürdürüyor.
Koleksiyonumuzda bulunan sekiz kumaş çeşidi şöyle: Su ve leke tutmayan Bionic Finish, maksimum hareket kabiliyeti ve dayanıklılık sağlayan Pure Woolstretch, gün boyu hoş koku yayan parfüm esanslı Bioperfume, antibakteriyel Silverplus, zayıflamaya yardımcı Slimming, polen itici Zeropolen, koyu renklerde yakıcı güneşe rağmen serin tutan ve UV etkisini azaltan Cooldark ve stresi azaltmaya yardımcı Zerostress.
TERCİH EDİLİYOR

En çok ilgi gören akıllı kumaşlarımız Bioperfume ve Bionic Finish... Zeropolen ve Cooldark kumaşlarımız ilkbahar/yaz koleksiyonları için tercih edilirken, Bionic Finish ise sonbahar/ kış koleksiyonlarında daha çok yer alıyor.
Türkiye'nin önde gelen tasarımcıları da tasarımlarında İpekiş kumaşlarını kullanmayı tercih ediyor. Hatice Gökçe, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, Dilek Hanif, İpek Arnas ve Şafak Tokur bu isimlerin başlıcaları.

ATATÜRK'ÜN İSTEĞİYLE KURULDU
İpekiş Mensucat Türk A.Ş., Bursa'daki ipek böcekçiliği üretiminin tekstil sanayiinde değerlendirilmesi için Atatürk'ün talimatıyla 1925'te kuruldu ve 1927 yılında faaliyete geçti. 1991 yılında Tarman Group bünyesine dahil olan İpekiş; 2025'te Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk 100 yıllık sanayi markası unvanını kazanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takım elbiseler artık sizi zayıflatacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz