X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Füsun Demirel'den çarpıcı açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den çarpıcı açıklama

  • Giriş Tarihi: 27.3.2013 10:54 Güncelleme Tarihi: 27.3.2013 11:50

ayrışmasını usta isimler masaya yatırdı. , adının ne alındığını ilk kez açıkladı.

Son yıllarda çok tartışılan Kürt sı kavramına ilişkin sektörün ünlü isimleri ilginç açıklamalarda bulundu. Sinemacıların Film Arası dergisine yaptıkları eleştirilerin ortak noktası ise, "Türkiye sineması olsaydı, Kürt sinemasına gerek kalmazdı" şeklinde oldu. İşte ilginç açıklamalar...

: NDE ADIMIZ VARDI

"Biz Mem u Zin filmini Güneydoğu'da zor şartlarda çektik. İstanbul'a döndüğümüzde gazeteci bir yakınım, büyük gazetelerden birinin patronuna bir ölüm listesi iletildiğini söyledi. Listede Mem u Zin de rol alanların da adı varmış. Sonra liste elime geçti. Bunu ilk kez açıklıyorum."

HALİL ERGÜN: TURİSTİK GÖZLE BAKIYORLAR

Yurtdışında yaşayan Türkiye kökenli Kürt sinemacılar, Kürtlük bilincine eriştikten sonra filmler çekmeye başladılar. Gelip burada biraz da turistik bir gözle bakıyorlar. Bir Kürt oryantalizmi var bence. Ama bunu da çok yararlı buluyorum.

RESİ ÇELİK: TÜRKİYE DESEYDİK

Hiçbir zaman 'Türkiye' sineması olamadı ki! Hep Türk sineması oldu. Zaten öyle olsaydı bugün Türk- Kürt sineması gibi şeyleri konuşmazdık. Türkiye devleti deseydik, altını da doldurmuş olsaydık, o zaman kimse rahatsızlık duymazdı.

GENCO ERKAL: HAKKARİ'NİN ADI YETTİ

Sansür heyeti 'Hakkâri'de Bir Mevsim'i seyretmeden, sırf adında 'Hakkâri' geçiyor olması sebebiyle önyargılı izledi. Bana karşı en ufak sempati dahi göstermediler. Kararları önceden belliydi. Kulakları bükülmüştü. Hemen oybirliğiyle karar verdiler.

Kaynak: Bugün

kalan karakter 1000

s belgin s belgin

TC Turkiye vatandaslarinin ulkesidir. Her ulke vatandasi icin onemlidir. Her ulkenin farkli kokenli vatandaslari vardir. ABD de 72 bucuk millet yasar hepsi Amerikalidir. Bizde de hepsi Turkiyelidir, bunda daha dogal ne olabilir. Hamasetle humanizm zitliktir.Insanlar daima iyilikten yana yani humanist/insancil olmalidir ki, ulke huzur gorsun. Buraya fasist yorum yazmislari kiniyorum. Hepmiz Turkiyeliyiz ama hepimiz Turk degiliz, bu gercegi gorseniz artik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 28.03.2013 01:53
misafir misafir

Türkiye ne mutlu TÜRKÜM diyenlerindir

Aynı Görüşte misiniz?
evet63
hayır26
cevapla 27.03.2013 14:28
ben ben

Bu ülkenin ismi neden Türkiye Cumhuriyeti?Yakında Türk olmak da suç olacak heralde.kürt olabilirsiniz.Bizde şanlı Türk milletiyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet145
hayır31
cevapla 27.03.2013 13:32
isim onemli degil isim onemli degil

neden sanli... her millet kendine sanli falan diye isim takarsa isimiz var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır47
cevapla 27.03.2013 16:17
arifetarif arifetarif

Kürtler sorunlarini cözmek yerine batiya türklere ihrac edip , demogoji yaptilar Türkleri kötülediler .Hic güneydoguda millete eziyet edip uyusturcu satn Türk aga var mi

Aynı Görüşte misiniz?
evet72
hayır16
cevapla 27.03.2013 13:31
güneyli güneyli

ağalık sistemi devlet tarafından korunuyor çünkü devlet ağalık sistemin bitmesini istemiyor anladınmı arifetarif

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır30
cevapla 27.03.2013 15:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.