Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekranda bizimki gibi bir dizi yok!

Giriş Tarihi: 6.4.2013

atv'nin yeni dizisi 'Yağmurdan Kaçarken'de rol alan oyuncu Ayça Erturan, "Dizimizde hem komedi, hem de romantizm var. Televizyonda bizim işimiz gibi bir işe rastlamadım" diyor

'Çok Güzel Hareketler Bunlar' programıyla dikkat çeken Ayça Erturan, ilk bölümü geçtiğimiz hafta atv ekranlarında yayınlanan 'Yağmurdan Kaçarken' dizisinde 'Lidya' karakterini canlandırıyor. Aşk, evlilik ve aile ilişkilerini konu alan dizi; sevgilisi tarafından aldatılan 'Lidya'nın daha sonra 'Carlos Yılmaz' (Carlos Martin) ve 'İdil' (Ezgi Asaroğlu) ile yollarının kesişmesini konu alıyor. Ayça Erturan'la diziyi ve özel hayatını konuştuk...

'Yağmurdan Kaçarken'de izleyicileri neler bekliyor?
Annesi İspanyol, babası Türk olan fotoğrafçı 'Carlos Yılmaz', günün birinde bir kızla tanışıyor. 'Carlos', 'Lidya'dan korkuyor; 'Lidya' da 'Carlos'u çapkın bir playboy olarak görüyor ve birbirlerinden hiç hoşlanmıyorlar ama bir şekilde yolları, özel hayatlarında da kesişiyor. Dizide 'İdil', 'Carlos' ve 'Lidya'nın keyifli hikayesini izleyeceğiz.

BU DİZİYLE İDDİALIYIZ!

Romantik komedi tarzında bir iş mi oldu?
Bu projede komedinin yanı sıra dramatik öğeler de var. Projeyi kabul ederken, bu beni çok etkiledi. Çünkü ekranda çok fazla romantik komedi işi yok! Hatta bizim işimiz gibi, bir iş yok! Bizim işimizde hem komedi, hem de romantizm var; iddialıyım.

'Lidya' sevgilisini kendisini aldatırken yakalıyor. Bu sahneyi nasıl çektiniz?
'Lidya'nın sevgilisi 'Harun'u; Furkan oynuyor. Yıllardır tanırım; bu rolden sonra çocuğa bilendim. Ayrıca dizideki ağlama sahnelerinde de kendim ağladım. Yönetmenimiz de çok emek harcadı. Sette sessizlik sağlayıp benim o rolü hissetmem için emek harcadı; konsantre oldum.

BEN HİÇ ALDATILMADIM!

Özel hayatınızda siz hiç aldatıldınız mı?
Başıma böyle bir şey gelmedi. Gerçi adatıldığınızı bilemeyebilirsiniz. Bilgim dahilinde bir şey olmadı en azından...

Bu sahne için aldatılma hikayeleri dinlediniz mi?
Arkadaşlarımdan çok dinledim. Özellikle sorduğum da oldu. Gerçekten insanların yaşadığı şeyleri duyunca şoke oldum. Bunlardan daha ağır şeyler yaşamış insanlarla da konuştum. Bu travmayı nasıl atlattıklarını sordum.

OĞULCAN 11 YILDIR SEVGİLİM
Çok zayıflamışsınız; kaç kilo verdiniz?
Doktor kontrolünde altı ayda 16 kilo verdim. 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' döneminde sete beslenme çantasıyla gidiyordum. Bir ara insanlar, beni tanımıyordu. Zayıfladıktan sonra turneye çıktığımızda "Ne kadar zayıflamış" diyorlardı.

AKIL DANIŞIRIM
Oğulcan Kırca ile ilişki yaşadığınıza dair haberler çıktı. Ne diyeceksiniz?
Alışveriş yaptığım bir gün bizi çektiler. Bunlar beni rahatsız etmedi. Saklamıyoruz; 11 yıldır birlikteyiz.

11 yıldan sonra evlenirsiniz herhalde...
Tabii ki, biz de istiyoruz.

Peki Levent Kırca ile aranız nasıl?
Levent Ağabey ile aramız çok iyi... Çok tatlı ve modern bir adam. Sohbet ettiğimizde Levent Ağabey'e de, bana gelen teklifleri danışırım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekranda bizimki gibi bir dizi yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz