Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müziğe ve gitarıma aşık bir adamım!

Giriş Tarihi: 8.4.2013

atv ekranlarının sevilen dizisi 'Huzur Sokağı'nda rol alan Kutsi, her ne kadar son zamanlarda oyunculuğuyla göz önünde olsa da müziksiz bir hayat düşünemediğini söylüyor: Ben müziğe ve gitarına aşık bir adamım. Müzik yapmazsam duramam!

atv ekranlarında reyting rekorları kıran 'Huzur Sokağı' dizisindeki 'Bilal' karakteri ile gönülleri fetheden Kutsi, 'Bilmem Anlatabildim mi?' adlı yeni albümünü geçtiğimiz haftalarda çıkardı. "Ruhum benden gitmediği sürece müzikte var olacağım" diyen Kutsi; yeni albümünü ve 'Huzur Sokağı'nı anlattı...
'Bilmem Anlatabildim mi?' nasıl bir albüm oldu?
Uzun bir çalışma oldu. 2010 Nisan ayında, 'Bambaşka' albümümü çıkardığımda zaten bu albümün birçok şarkısı hazırdı. Selim Çaldıran, Serkan Ölçer, Levent Demirbaş, Candan Köker gibi aranjörlerle yaklaşık iki yılda hazırladık şarkıları. Albümde beş tane şarkı bana ait. Soner Sarıkabadayı'nın 'O Kişi' ve 'Meltem', Ersay Ünel'in, 'Her Kelime Bir Sayfa', Sinan Akçıl'ın da 'Biz Özeliz' şarkıları var. Bence 'Biz Özeliz'; bu yazın düğün parçalarından biri olacak. İki-üç tane yaza damgasını vuracak, hareketli şarkımız var.
Bir önceki albümünüzdeki 'Melek' adlı şarkınızı kızınıza yazmıştınız. Bu albümde de var mı böyle şarkı?
Zaten benim albümümdeki tüm şarkıların hatıraları, hikayeleri vardır. Benim için dinleyici özeldir. Ben dinleyicilerime yazdım bu şarkıları; direkt özel birine yazmadım.

MÜZİKLE BU YERLERE GELDİM

'Huzur Sokağı'nın çekimleri nedeniyle müziği geri planda bıraktığınızı düşünüyor musunuz?
Ben müzisyenim. Müziğe ve gitara aşık bir adamım. Müzik yapmazsam duramam. İster istemez bölünüyorsun ama müzikten kopmam mümkün değil. Çünkü ben müzikle bu yerlere geldim ve bir yerlere gitmeye çalışıyorum.
Sizce 'Huzur Sokağı' neden bu kadar başarılı oldu?
Başarı, çalışma ile doğru orantılıdır. Sen ne kadar samimi şarkı söylersen, ne kadar rolüne bürünürsen; o kadar dinleyiciye, izleyiciye yansır. Ben de doğru bir projede yer aldım. 'Bilal' karakterini canlandırırken de çok fazla abartıya kaçmıyorum. 'Bilal'; naif, sevgi dolu, dürüstlükten, doğruluktan yana bir adam. Sanırım samimiyeti izleyiciye geçtiği için sevildi 'Bilal' karakteri.
Peki sokakta 'Bilal' olarak size nasıl tepkiler geliyor?
Çok güzel tepkiler geliyor. "Şükran'la evlen", "Feyza'yla evlen" diyenler var. Son zamanlarda 'Bilal' çok kavga etmeye başladı ama sonuçta aşkı için, haksızlık karşısında kim olsa aynı şeyi yapar. Kötü adamlarla mücadele etmenin başka yolu yok ki. Tabii ki 'Bilal' arada kendi cümleleriyle ders veriyor. Mevlana aşığı bir adam.

KARŞILIKSIZ SEVGİ VAR

Bu dizi ile daha geniş kitlelere hitap etmeye başladınız. Hayranlarınız arttı mı?
Dizinin çok büyük bir önemi var. 'Doktorlar' adlı dizideki 'Levent' karakterini; 'Huzur Sokağı'ndaki 'Bilal' karakteri ile unutturmuş durumdayım. İnanılmaz güzel tepkiler alıyorum. Hayranlık seviyesi acayip bir sevgi. Bunun değeri, ölçüsü kesinlikle yok. Karşılıksız sevgiyi görüyorum

BENİM EGOYLA ALAKAM YOKTUR
Yoğun çalışma temposunda bir de baba oldunuz. Babalık size ne kattı?
Çok şey kattı. Kızımla karşılaşınca zaman duruyor gibi. Hep o anı yaşamak istiyorum. Allah'ın göndermiş olduğu en büyük hediye.
İlk günden beri çizginiz hiç değişmedi, hiç şımarmadınız. Sizin de egolarınıza yenik düştüğünüz olmuyor mu?
Egoyla alakam yok benim. "Ben yaptım, ben!" demek kötü bir şey. Egolu olacaksınız da ne olacak? Böyle şeyler beni ilgilendirmiyor; benim yapım böyle. 30 bin kişi beni dinlemeye geliyor, ben şarkılarımı paylaşıyorum. Niye şımarayım ki?

Hep işinizle göz önündesiniz. Magazinden uzak nasıl yaşıyorsunuz?
Bazen ne iş yaptığımı unutuyorum. (Gülüyor) Uzaktan 'Bilal Abi' diye bağıranlar var. 80 yaşında teyze, dizideki olayları tartışıyor. Bunlar çok güzel; A'dan Z'ye herkesle iç içeyiz. Tanımadığın milyonlarca insan çığ gibi senin konserine geliyor; bunlar çok güzel. Magazinle iç içe yaşamıyorum çünkü her şey tadında güzeldir. Yaptığım işle var olmayı seçenlerdenim.

KEŞKE HER SOKAK BİZİMKİ GİBİ OLSA
Hayatta hedefleriniz var mıdır?
Hayatı planlamam. Planladığım tek şey; albüm çıkış tarihleri, albümün tamamlanma zamanıdır. Planlanım arasında; kendi müzik stüdyomu açmak var. Stüdyoyu önümüzdeki günlerde açacağım, hazırlıklarını sürdürüyorum.

ETKİLENİRİM

Genelde hangi ruh hallerindeyken şarkı yaparsınız?
Ben duygusal bir adamım. Mutlu ya da ağlayan birini gördüğümde çok etkilenirim. Etrafımdaki insanların derdine derman olmaya çalışırım. Çevresel faktörler de etkiliyor beni. Sanatçı ister istemez etkilenir her şeyden. Gözlemleyerek şarkılarıma duygu katıyorum. Bu ruh benden gitmediği sürece müzikte var olacağımı söyleyebilirim.
Günümüzde, 'Huzur Sokağı'ndaki gibi aşklar kaldı mı sizce?
Vardır herhalde. Dizideki gibi sokaklar da vardır. Yardımlaşma da vardır. Keşke her sokak öyle olsa. Eskiden komşuluk vardı. Pişen yemek komşularla yenirdi. Bence bu dizinin en büyük başarılarından biri de; geçmişe yaşadığımız özlemi ekrana taşımamız. Böyle sokaklar gitgide azalıyor maalesef.

KENDİ YAZDIĞIM BİR FİLMDE OYNAYABİLİRİM
Bir sinema projesinde yer almak ister misiniz?
Bu konuyu; Polat Yağcı ve yönetmen Şenol Sönmez'le de konuştuk. Film için zamanının gelmesini bekliyoruz. Bir-iki tane senaryo var elimizde ama zaman açısından toparlanmam lazım. Her an, senaryosu bana ait bir sinema filmi de çıkabilir. Çünkü ben şarkı sözü yazıyorum ve şarkının içerisinde de bir hikaye var. Onu filme dökebilirim.

Hobiniz var mı?
Gittiğim her yerde fotoğraf makinamı yanımdan eksik etmiyorum. Çok iyi sonuçlar elde ettiğim fotoğrafları sergilemeyi düşünüyorum. Gelirini kimsesiz çocuklara bağışlayacağım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müziğe ve gitarıma aşık bir adamım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz