Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgilim var ve bunu saklamıyorum

Giriş Tarihi: 8.4.2013

Televizyon dizilerinin sevilen ismi Nur Fettahoğlu, aşk hayatıyla ilgili konuştu: Şu anda hayatımda biri var. Ben erkek arkadaşım olduğunda bunu saklamıyorum zaten. Başka başka kişilerle yazılmaya biraz tepkiliyim sadece. 10 yıllık kuaförümle birlikte ilişki yaşadığım bile yazıldı!

'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde 'Mahidevran Sultan' karakteriyle ekrana gelen Nur Fettahoğlu; son dönemin en popüler isimlerinden biri... Bir süredir özel hayatıyla da gündemde olan ünlü oyuncu; ALL dergisinden Ece Bildiren'e konuştu...
'Aşk-ı Memnu' da, 'Muhteşem Yüzyıl' da uzun süren diziler oldu. Aynı insanı oynamaktan sıkıldığınız olmuyor mu?
'Muhteşem Yüzyıl'ın çalışma ortamını çok seviyorum. O yüzden hiç sıkılmıyorum. Aynı şeyleri tekrarlamak, bir oyuncuyu köreltir. Bu beni biraz üzüyor ama ilerleyen bölümlerde güzel gelişmeler olacağı için hevesle bekliyorum.
Çok sevgi dolu, sıcak, neşeli birisiniz ama oynadığınız dizilerde yönetmenler sizi hep içe dönük, karanlık karakterlere yakıştırıyor sanki.
Beni en çok heyecanlandıranlar; iniş çıkışları olan, duygu yoğunluğu yaşayan karakterler... Birisi çok naifti, birisi çok kırılgandı, birisi de yıkılmış bir kadındı. Hepimizin içinde değişik kadınlar var. Bir rolü sahiplenirken içimdeki kadınlara başvuruyorum.

DEFİLE İZLEMEYİ SEVERİM
Erkek arkadaşınız var mı diye sorabiliyor muyum?
Tabii. Ben erkek arkadaşım olduğunda saklamıyorum zaten. Başka başka kişilerle yazılmaya biraz tepkiliyim sadece. Birçok kişiyle yazıldım. 10 senelik kuaförümden setteki oyuncu arkadaşıma kadar... Bunlardan rahatsız oluyorum. Hayatımda biri var şu anda.
Modayı takip eder misiniz?
Öncelikle arkadaşlarımı takip ederim. Arkadaşlarımın güzel işler çıkardığını görmek, bana ayrı bir haz veriyor. İkinci olarak; ben de moda okuduğum için defile izlemekten keyif alıyorum.
Sizin defilenizi de izler miyiz bir gün?
İleride belki olabilir ama şu anda değil. Hep "Dönem dizisinde oynamak istiyorum"diyordum, o oldu. Şimdi "Dönem kostümü yapmak istiyorum" diyorum. Umarım o da olur.
Ağırlıklı olarak hangi dönemlere ilginiz var?
Her dönem olabilir. Mesela 'Anna Karenina' gibi bir filmin kostümlerini yapmak isterdim. Çok güzel bir şölen vardı. Eski, nostaljik ve romantik olan tüm kostümleri hayranlıkla izliyorum.
Giyer misiniz peki? Gardırobunuzda tüylü şapkalar, eski broşlar var mıdır?
Evet, var. Eski broşları sade bir elbise üzerinde ya da gömlekte; eski tip şapkaları da genellikle romantik elbiseyi tamamlamak için kullanırım.
Nasıl bir gardırobunuz var? Sizin olduğunu bilmeden gardırobunuza baksak, kime ait olduğunu düşünürüz?
Benim krem rengi tutkum olduğunu bilen herkes, o gardırobun bana ait olduğunu hemen anlar. Alışverişe çıktığım zaman dolabımda benzerleri olsa da elim hep krem rengi kıyafetlere gider. Birkaç renkli elbisem de var. Onlar da bana enerji veriyor. Kışın genelde jean ve üstüne rahat bir parça giyerim, yazın ise tek parça elbiselerle günümü geçiriyorum.

LÜKS TAKINTIM YOK
Nerelerden alışveriş yapıyorsunuz?
Her yerden alışveriş yapabilirim ama genelde çok kısa zamanda birkaç çeşit ürün bulmam gerektiği için Beymen gibi büyük mağazalara gidiyorum. Orada çalışanlar bana hep yardımcı olur, sevebileceğim parçaları gösterirler.
Alışverişte genellikle yardım mı alırsınız?
Yok, her zaman değil. Daha çok özel bir geceye gidileceği zaman, oradaki stil danışmanlarının yönlendirmesine başvuruyorum. Onların gözüne çok güvenirim. Ama yanlış anlamayın; sürekli Beymen'den giyinen bir insan değilim. Sokakta gezip alışveriş yapacak vakit ve fırsatım olsa, zaten önüme çıkan her mağazadan alışveriş yapabilirim. Marka ya da lüks takıntım hiç yoktur.
Kendinizle ilgili detayları siz de Instagram ya da Twitter üzerinden paylaşıyor musunuz?
Instagram ve Twitter kullanmıyorum. Hiç bulaşmak istemiyorum sosyal medyaya. Sanal ortamda çok çirkin saldırılar olabiliyor. Cevap verdiğinde konu çok çirkin bir şekilde uzuyor. En temizi uzak durmak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgilim var ve bunu saklamıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz