Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gişe canavarları yaza hazır

Giriş Tarihi: 11.4.2013

n yeni Hollywood filmleri, gösterim programındaki yerlerini çoktan aldı. Bu yaz salonları hangi filmler dolduracak? En çok hangi filmler konuşulacak? Hangi filmlerden ne beklemeliyiz? Hangilerini kaçırmamalıyız? Yanıtlar, Sinema dergisinin hazırladığı dosyada...

'MAN OF STEEL'
GÖSTERİM TARİHİ: 21 Haziran 2013
Krypton gezegeninden dünyaya düşen en süper kahraman 'Süpermen'in sınırsız gücü ve tabii uçma yeteneğinin ardında yatan gerçekler, 'Man of Steel'de gözler önüne serilecek. 'Clark Kent' kimliğinin altında dünyayı dolaşıp ait olduğu 'yer'i arayan 'Süpermen'in; Metropolis'e yerleşmesinin ardından çizgi romanlardaki ezeli düşmanı 'General Zod'a karşı verdiği mücadeleyi konu alan film, yılın en umut vâdeden gişe canavarı olarak görülüyor.
YÖNETMEN: Zack Snyder OYUNCULAR: Henry Cavill, Russell Crowe, Amy Adams

'THE GREAT GATSBY'
GÖSTERİM TARİHİ: 17 Mayıs 2013
Amerikan edebiyatının kayıp kuşağının temsilcisi F. Scott Fitzgerald'ın ölümsüz eseri 'Muhteşem Gatsby' ile yönetmen Baz Luhrmann'ın buluşması, yılın en merak uyandıran projelerinden biri. Bakalım Luhrmann, hip hop müziklerle bezediği bu klasikle; hem gençleri, hem de eserin daha yaşlı hayranlarını etkilemeyi başaracak mı?
YÖNETMEN: Baz Luhrmann OYUNCULAR: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan

'STAR TREK: INTO DARKNES'
GÖSTERİM TARİHİ: 7 Haziran 2013
Filmin içeriği sır gibi saklanıyor çünkü ekip, basına hiçbir ipucu vermemek konusunda sözbirliği etmiş gibi. Chris Pine (Kaptan Kirk), Zachary Quinto (Mr. Spock), Zoe Saldana (Uhura), Karl Urban (Doktor McCoy), Simon Pegg (Scotty), Anton Yelchin (Chekov) ve John Cho (Hikaru Sulu) geminin uluslararası mürettebatını oluşturmaya devam ediyor. Kötü adam ise, Benedict Cumberbatch'in oynadığı 'Khan' olacak.
YÖNETMEN: J. J. Abrams OYUNCULAR: Chris Pine, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana

'SEVİMLİ CANAVARLAR ÜNİVERSİTESİ'
GÖSTERİM TARİHİ: 21 Haziran 2013
'Sevimli Canavarlar'ın devam filmi olan 'Sevimli Canavarlar Üniversitesi', seyirciyi bir önceki filmdeki hikayenin yaklaşık 10 yıl öncesine götürüyor. Kahramanlarımız henüz, insanları korkutmak için sıkı bir eğitim aldıkları üniversitede öğrenciler ve yeni tanışıyorlar...
YÖNETMEN: Dan Scanlon SESLENDİRENLER: Billy Crystal, John Goodman, Steve Buscemi

'OLYMPUS HAS FALLEN'
GÖSTERİM TARİHİ: 12 Mayıs 2013
Film, Amerikan Başkanı'nın peşindeki teröristlerin Beyaz Saray'ı işgallerinin sonrasında güvenlik güçlerinin verdiği mücadeleyi perdeye taşıyor. 'Olympus Has Fallen'; terörün adresini İslami terör örgütleri olarak gösteren son dönem milliyetçi aksiyon filmlerinden ayıran bir özelliğe sahip. O da Beyaz Saray'ı işgal eden teröristlerin Kuzey Koreli olması. Yönetmen, Ortadoğulu teröristlerinin modasının geçtiğini düşünüyor.
YÖNETMEN: Antoine Fuqua OYUNCULAR: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman

'WORLD WAR Z'
GÖSTERİM TARİHİ: 21 Haziran 2013
125 milyon dolarlık bütçesiyle yılın en iddialı gişe canavarlarından biri olarak yola çıkan 'World War Z', oyuncu Max Brooks'un romanından perdeye uyarlandı. Ama filmin sinopsisine bakılacak olursa; roman ile film arasında büyük farklılıklar var. Max Brooks'un romanı zombi istilası sonrasında ortaya çıkan manzarayı; politik, toplumsal ve ahlaki sorular sorarak işliyor. Zombi salgınını bir alegorik malzeme olarak ele alıyor. Oysa 'World War Z'nin sinopsisine bakılırsa; film, bir Birleşmiş Milletler çalışanının neredeyse tek başına dünyayı kurtarmaya soyunduğu, zamana karşı yarışılan bir aksiyona indirgenmişe benziyor.
YÖNETMEN: Marc Foster OYUNCULAR: Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse


ARKADAŞINA GÖNDER
Gişe canavarları yaza hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz