Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böyle bir vücut isteyenler tuz ve yağdan kaçınsın

Giriş Tarihi: 27.4.2013

Fit vücuduyla dikkat çeken şarkıcı Murat Boz: Son beş aydır yoğun bir antrenman temposundayım. Karbonhidrat tüketimini yüzde 70 azalttım. Proteinle besleniyorum, bir de yağsız ve tuzsuz pirinç lapası yiyorum

Geçtiğimiz yaz teknede çekilen fazla kilolu fotoğraflarıyla uzun süre gündemde kalan Murat Boz; sıkı bir spor ve diyet programıyla kavuştuğu formda vücudunu gözler önüne serdi. Son dönemde reklam filmleriyle ekranda sıkça boy gösteren ve yeni single'ı 'Vazgeçmem' ile hayranlarına yaz sürprizi yapan Boz; yeni projelerini ve spora bakışını Men's Health dergisinden Fatih Büyükbayrak'a anlattı...
Hayatımda spor hiç eksik olmadı. Ortaokul döneminde uzunca bir süre basketbol oynadım. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin futbol takımında defansta oynadım.

Spor hep hayatımdaydı

Hülya Avşar sayesinde tenisle tanıştım ve çok sevdim. Hatta bir ara tenisi öyle abarttım ki, sakatlandım ve doğal olarak bir müddet ara vermek durumunda kaldım. Şimdi yeniden ufak ufak tenise başladım. Tabii bu sefer daha dikkatliyim. Kısaca; spor hayatımdan hiç çıkmadı ve çıkacak gibi de görünmüyor.
Son beş aydır yoğun bir antrenman temposuna girdim. Men's Health için çekim tarihi belirlememiz de benim için ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Üstümde baskı yaratmadı desem yalan söylemiş olurum! Yıllar sonra tekrar üstsüz kamera karşısına geçmek için hazırlandım. Hem beslenmeme, hem de spor takvimime ekstra yüklendim.

Karbonhidratı kestim

"Ben de spor yapıyorum; niye böyle bir vücudum olmuyor?" diyenlere asıl püf noktasının beslenme olduğunu belirtmek isterim. Çekimden önceki son bir ay yediğim karbonhidrat oranını yüzde 70 oranında kestim. Yağdan ve tuzdan tamamen uzak durdum. Bu da sonuca ulaşmamda epeyce yardımcı oldu.
Genel olarak protein ağırlıklı besleniyorum. Kasların gelişimi açısından en önemli faktör; protein. Son aylarda en fazla tükettiğim yiyecekler; et ve balıktı. Kaliteli karbonhidratlar da enerji vermesi açısından tükettiğim diğer besinler. Özellikle de yağsız ve tuzsuz pirinç lapası...

Bence çok şanslıyım

Ziya Hoca (Yazıcı) çok eskiden beri tanıdığım, çalışmaktan büyük keyif aldığım, çok sevdiğim ve işinin ehli bir insan. Ona çok güveniyorum ve ne diyorsa yapıyorum. Türkiye çapında dereceleri olan başarılı bir sporcu ve çok iyi bir dost. Bu işte güven çok önemli. Hem beni motive etmesi, hem de ona duyduğum sonsuz güven; beni her gün spora gitmek için teşvik ediyor. Bilgisi ve tecrübesi çok yüksek. Bu anlamda çok şanslı olduğumu düşünüyorum.
Yıllardır spor yaptığım için hiçbir zaman motivasyon problemi yaşamadım. Spor yapmaktan her zaman büyük keyif almışımdır. Her şeyden önce; insan spor yaptığı zaman kendini daha sağlıklı ve enerjik hissediyor. Sanırım benim en büyük motivasyonum bu oldu.
Spor yapan insanlara günlük yorgunluklar vız gelir. Çok fazla yorulduğumu söyleyemem. Bilakis; spor yapmasaydım belki de kendimi daha da yorgun hissedebilirdim.

7 yıl önce farklıydım

İlk solo çalışmamdan bugüne kadar tam yedi yıl geçti. Yedi yıl önceki Murat ile şimdiki arasında mesleki açıdan büyük farklar var. Kişiliğimde herhangi bir değişiklik olmadı fakat müzik her gün gelişen ve farklılaşan bir olgu. Müzikte hep kendimi geliştirme çabasındayım. Dünya trendlerini elimden geldiğince takip edip kendi müziğime ve sahneme onlardan bir şey katmaya çalışıyorum.
Şu ana kadar 'Vazgeçmem' single'ımla ilgili iyi geri dönüşler aldım. Benim amacım işte bu; insanların beğeneceği şarkılar yapmak...

ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle bir vücut isteyenler tuz ve yağdan kaçınsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz