Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Radyoda Don Kişot'luk yapıyorum!

Giriş Tarihi: 10.5.2013

Radyoda klasik romanlar okuyan Okan Bayülgen: Radyolar batmak üzere diyorum, patronları "Bizim adımıza biri konuştu" diye seviniyor. Şu anda, Don Kişot'luk yapıyorum

Radyo Trafik'te hafta içi her gece, dünya klasiklerinden eserler okuyan Okan Bayülgen önceki gün; a Haber'de Şirin Sever'in hazırlayıp sunduğu 'Jurnal'e konuk oldu. Programda; radyo ve televizyon yayıncılığı konusunda önemli tespitlerde bulunan Bayülgen, kurmayı planladığı yeni televizyon kanalı hakkında da ipuçları verdi. İşte ünlü şovmenin açıklamaları:

BATIYORLAR

Önümüzdeki yıllardaki korkunç batışları öncesi, radyoların bana ihtiyacı olduğunu düşündüm. Radyoların reklam pastasındaki payı, yüzde 2'ye düştü; 2016'da radyo kazancı görünmüyor. Bu; FM bandı boş kalacak demek. İnternet radyoları ayrı bir facia. Konuşmacıların maaşlarını ödeyecek paraları yok. Ben böyle bağırınca; radyo patronları "Bizim adımıza biri konuştu" dedi. Şu anda ben, Don Kişot'luk yapıyorum.

ORGANİK BAĞIM YOK

Eğer bir yere iyi bir proje koyarsanız, gelirler. Siz bağırıp çağırmasanız da gelirler. Radikal bir hareket yaparak Radyo Trafik'e gittim çünkü Radyo Trafik fonksiyonel bir radyo. Hiçbir organik bağım, ticari ilişkim yok.

BERABER GÜZEL OLUR

Radyoda, "Saat 23.00'den itibaren size kitap okuyacağım" dedim. Kafka'nın dünya klasiklerinden başladım, Zweig'in 'Satranç'ını okuyorum şimdi. İnşallah taksilerde de arabesk ve Kafka birlikte dinlenir. Beraber çok güzel olur.

ARAMIZDA FARK YOK
Eğer şu konuda örnek olabilirsem, benim için mutluluk olur; çocuğuma da anlatabileceğim bu: Kafanı donattıysan, kimseye ihtiyacın yok. Herhangi bir genç adamla benim aramda şu anda fark yok. Ben şu anda radyoda kitap okuyorum, saçma sapan bir şey yapıyorum; o genç adam bunu görsün.

TRİBUTE ALBÜM...
Müslüm Gürses için hazırlanan 'Baba Şarkılar' albümünde 'Yalnızlar Rıhtımı' şarkısını, Model grubundaki dostlarımla birlikte söyledim. Serdar Ortaç için de bir tribute albüm yapmak istiyoruz. Serdar Ortaç anısına bütün sevenleri bir araya gelip onun şarkılarını ondan daha güzel söylemeye kararlıyız. 'Buralara Yaz Günü Kar Yağıyor Canım' da benim şarkım olsun!

BENİMKİ KİŞİYE ÖZEL
Ben, ailenin izleyeceği televizyonculuk değil; kişiye özel televizyonculuk yapmaya çalışıyorum. Sürekli içerik üretmeye çalışıyorum ve içeriği en çok yenileyen insanım. Gençler için bir cazibe noktası olduğum için bu üretici akış bana geliyor. Benim amacım; demokratik ve gençlerin haklarını alabilecekleri bir içerik sağlamak.

GERİZEKALI YÖNETİCİLER!
Bir televizyon çatısı altında korunmada olmaktan ve gerizekalı yöneticilerden bıktım! Bir çatı altında olmazsan ve onun korunmasında bulunmazsan, işten atılma kaygısını ortadan kaldırırsan, risk alırsan, çalışkan ve isyankar olursan; başarırsın.
İnsanların TV alışkanlıklarını takip ediyorum, herkesle konuşuyorum. Şu anda kendi televizyonumu birkaç kişiyle konuştuğumda, "Bayıldık! Medyadaki dönüşümü takip ediyorsunuz ama bizim patron bunu anlayamaz, bizim patronun algı aralığı düşük, üç dakika dinleyebiliyor" diyorlar. Baktım, sorun patronlarda değil; sorun genel yayın yönetmenlerinde!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Radyoda Don Kişot'luk yapıyorum!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz