Türkiye'nin en iyi haber sitesi

göğüslerini aldırdı

Giriş Tarihi: 14.5.2013 10:44 Güncelleme Tarihi: 14.5.2013 11:12

, ne yakalanma riski sebebiyle iki göğsünü de aldırdığını açıkladı.

Oscar ödüllü ünlü oyuncu , kısa bir süre önce riski nedeniyle olduğunu açıkladı. Jolie, New York Times'a yazdığı makalede, doktorlarının yüzde 87 oranında göğüs i, yüzde 50 oranında ise riski taşıdığını söylemesi üzerine olmaya karar verdiğini belirtti.

MASTEKTOMİ NEDİR?

Teşhisin 2 Şubat'ta konulduğunu, iki hafta içinde ameliyat masasına yattığını belirten 37 yaşındaki ünlü oyuncu, "Bu, hiç de kolay bir karar değildi. Ancak bir an önce eyleme geçerek kanser riskini minimum düzeye indirmek istedim" dedi.

"Tıbbi Tercihim" adlı makalesinde annesinin yaklaşık 10 yıl kanserle mücadele ettikten sonra 56 yaşında öldüğünü hatırlatan Jolie, çocuklarını annesiz bırakmak istemediğini ifade etti.

Jolie, "Taşıdığım BRCA1 geni nedeniyle göğüs ya da yumurtalık kanseri olma riskim çok fazla. Mastektomi ameliyatının ardından göğüs kanseri riski yüzde 87'den yüzde 5'e düştü. Ameliyatım 8 saat sürdü. Daha sonra göğüslerime implant yerleştirildi" diye yazdı.

Eşi 'in süreç boyunca yanından hiç ayrılmadığını, sevgisine büyük destek verdiğini belirten Jolie, sözlerine şöyle devam etti:

"Böylesi zor bir karar alırken eşim sürekli yanımdaydı. Ameliyatın kadınlığıma herhangi bir etkisi olacağına inanmıyorum. Bu yazının, okuyan tüm kadınlara yardımcı olmasını umuyorum. Ailesinde göğüs ya da yumurtalık kanseri olan tüm kadınlara, uzmanlardan bilgi almaları ve seçeneklerini değerlendirmeleri çağrısında bulunuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Angelina Jolie göğüslerini aldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz