Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Donanımlı seyirci filmimizi sevecek

Giriş Tarihi: 16.5.2013

'Bir Hikayem Var' filmini yazan ve yöneten Talip Karamahmutoğlu: Donanımlı seyirci, bu filmi sevecek. Sıradan bir film değil

a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal' programının önceki günkü konukları; 'Bir Hikayem Var' filmini yazan ve yöneten Talip Karamahmutoğlu ile oyuncular Nuri Alço ve Bülent Çolak'tı. Üç gencin sinema filmi çekmek için yaşadığı maceraları anlatan 'Bir Hikayem Var' filmiyle ilgili olarak konuşan Talip Karamahmutoğlu, şunları söyledi:
Bu benim değil, tüm sinemacıların hikayesi. Her genç sinemacının hayalleri vardır. Benim hayallerimden biri de; film çekip Emek Sineması'nda göstermek, müziklerini Cahit Berkay'a yaptırmak ve usta oyunculara rol vermekti.
Bu filmde Yeşilçam metaforlarının yanısıra Hollywood sinemasını da ti'ye aldık; filmde tarihi süreci de anlatıp bol göndermeli bir film yaptık.
Donanımlı seyirci, bu filmi çok sevecek. Sıradan bir şey yapmak istemedim. Alışılagelmiş sinema anlayışını kırmak istedim.

FİLMDE HATIR İŞİ YAPTIM
Programa katılan Nuri Alço ise şöyle konuştu: "Ben bu filmde, dost işi olduğu için oynadım. Filme renk katacağımı söylediler, ben de rol aldım. Bizim zamanımızda çekim yapmak çok zordu, ne çekildiğini göremiyorduk; şimdi çekilen görüntülere bakıp tekrar çekebiliyorsunuz. Bu kadroyu toplamak ise büyük iş; para verseniz toplayamazsınız. Talip'i (Karamahmutoğlu) desteklemek istedim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Donanımlı seyirci filmimizi sevecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz